Новини / Овочівництво     27 квітня 2020 13:20

Як правильно вирощувати огірки-лимони: цікаві факти та поради

Виведений селекціонером з Англії екзотичний огірок округлої форми під назвою "Кришталеве яблуко" (Crystal apple), завдяки своїй схожості з цитрусовим плодом згодом отримав назву "огірок-лимон". Незвичної форми огірок має м’який, солодкуватий смак і хрустку, освіжаючу м’якоть, як запевняють знавці, ніколи не гірчить, добре плодоносить до кінця сезону.

Лимонні огірки відрізняються сферичної формою, а плоди чимось нагадують пупкові апельсини.

Жовто-золотиста шкірка тонка і ніжна, з невеликими смужками і плямами, покрита крихітними щетинками – вони їстівні, але легко видаляються. У плодах лимонного огірка міститься протизапальний флавонол, званий фізетін, який відіграє важливу роль у здоров’ї мозку, покращуючи пам’ять і когнітивні функції.

Кущ огірка-лимона досить потужний і досягає 5 матрів у довжину. Тому інколи його ще називають огірковим деревом. Рослину можна вирощувати як горизонтальним методом, так і будують необхідної висоти стійки.  Зав’язі з перших пазух видаляються.

Стебла інтенсивно розростаються, майже цілком заповнюючи відведену для них ділянку. Тож рекомендується дотримуватися щонайменш метрової дистанції між рослинами. При надмірній сгущеності у культури значно знижується врожайність.

Читайте: До 3 т/га: чому в Україні вигідно вирощувати валер’яну

Перший врожай “Кришталевого яблука” можна отримати вже на 60-й день після сходів. Огірок досягає в розрізі 6-9 см. у південних областях плоди можуть виростати до 18 см в діаметрі.

Збирати врожай варто за допомогою секатора або садових ножиць, при цьому залишачи невеликий хвостик.  Як правило, з кожного куща за сезон збирають від 8 до 10 кг ароматних і соковитих плодів.

Варто відзначити, що на смакові властивості огірків-лимовнів впливає непослідовний режим поливу і нерегулярні підгодівлі. Можливість плодоношення у цього сорту зберігається аж до перших заморозків. Запилюється рослина комахами або вітром. У жіночих квіток дрібні зав’язі, завбільшки з горошину, розмір чоловічих квітів дещо більший.

Якщо ці огірки вирощують в теплиці, то запилення проводять самостійно – за допомогою кисті, перенесенням пилку з чоловічого на жіночий квітка. Огірок-лимон можна використовувати і в декоративних цілях, вирощуючи в кімнатних умовах.

Насіння лимонних огірків можна знайти в інтернет-магазинах, в розділі екзотичних овочів.

Джерело: Аграрії разом

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, чому в Україні варто вирощувати валер’яну.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також