Новини / Рослинництво     22 лютого 2022 21:01

У відносинах Туреччини та України щодо зерна склалася парадоксальна ситуація – Качка

Туреччина в принципі скасувала мита на всі зернові, навіть на внутрішній ринок

У відносинах Туреччини та України щодо зерна склалася парадоксальна ситуація, тому що де-юре угода про вільну торгівлю з Туреччиною ніяк не стосується класичних зернових. Так вважає заступник міністра економіки України, торговий представник України, заступник голови Ради Міжнародної ради із зерна (IGC) Тарас Качка. Про це він заявив  на “Українському зерновому саміті”, передає кореспондент Latifundist.com.

“Ми їх (зернові — ред.) залишили за дужками. Але чому ми це зробили? Тому що ми зрозуміли, що в угоді про вільну торгівлю з Туреччиною було написано, що Туреччина Україні дає квоту на експорт лише 25 тис. т зернових. Ми з усіма міністрами, Президентом говорили про те, що при експорті мільйон і більше, зараз ми дійшли до 1,7 млн т пшениці в Туреччину, квота в 50 тис. т чи в 100 тис. т, навіть 150, вона смішна, тому що має бути вільний режим торгівлі”, – заявив Качка.

За його словами, торгівля з Туреччиною на сьогодні проходить в режимі вільної торгівлі навіть, якщо немає угоди про неї. Тому що левова частина всього того, що йде на турецькі млини з України, іде в митному режимі ввезення з метою переробки. Тобто з нього не сплачується в Туреччині ні мито, ні ПДВ.

“Туреччина в принципі скасувала мита на всі зернові, навіть на внутрішній ринок. Тому що очевидно, що в них є дефіцит зернових, через неурожай і багато інших причин. Тому, на його думку, очевидно, що Україна так і буде продавати на ринок Туреччини без мита на наші зернові”, – йдеться в повідомленні.

Довідка. 3 лютого,  Україна та Туреччина уклали угоду про Зону вільної торгівлі. Її обговорення тривало ще з 2011 року. Угоду підписали премʼєр-міністр України Денис Шмигаль та міністр торгівлі Туреччини Мехмет Муш. За словами президента Туреччини, підписання угоди дозволить наростити обсяг двосторонньої торгівлі до $10 млрд.

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) — тип міжнародної інтеграції, за якого в країнах-учасницях скасовуються мита, податки та збори, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі відповідно до міжнародного договору. Це глибший тип інтеграції, ніж преференційні угоди.

Раніше Landlord повідомляв, що Туреччина продовжила дію нульової ставки мита на імпорт зернових.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також