Новини / Ринок землі     06 червня 2018 18:02

У травні на Херсонщині продали права оренди с/г земель на півмільйона гривень


За минулий місяць з аукціонів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, в оренду на 7 років було передано 13 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у 5 районах області. Їх загальна площа склала 155,3 гектара. Про це звітують у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Зазначається, що вже за перший рік користування землею переможці торгів сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини понад 550,6 тис. грн. Стільки ж надходитиме щороку впродовж усього терміну дії договору оренди.

«За результатами земельних торгів у травні орендну ставку в середньому вдалося підвищити з 8 % до 47,41 % від нормативної грошової оцінки землі, у деяких випадках розмір орендної плати збільшився у 6-8 та навіть у 27 разів», – йдеться у повідомленні.

Найпривабливішим для аграріїв став Олешківський район Херсонської області – тут вони придбали права оренди на 6 земельних ділянок загальною площею близько 71,5 гектара. У Великоолександрівському районі Херсонської області з торгів передали в оренду 3 ділянки площею майже 31 га, у Нововоронцовському – 2 ділянки площею 27,4 га, у Каланчацькому та Скадовському – по одній ділянці площею 11,4 та 14,1 га відповідно.

«В цілому за 5 місяців 2018 року в Херсонській області на земельних торгах було продано права оренди на 26 ділянок загальною площею близько 482 га на території 10 районів області: Великоолександрівського (3), Генічеського (2), Горностаївського (1), Іванівського (5), Каховського (1), Каланчацького (1), Нововоронцовського (2), Новотроїцького (2), Скадовського (3) і Олешківського (6). До місцевих бюджетів Херсонщини надійшло більш ніж 1,1 млн. грн орендної плати», – додали у Держгеокадастрі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також