Новини / Ринок землі     07 серпня 2020 14:35

У тіньовому обробітку в Україні перебуває 8 млн га землі

Дані супутникового моніторингу показують, що селяни-одноосібники обробляють менше 5% посівів зернових та олійних культур  

У тіньовому обробітку в Україні наразі перебуває близько 8 млн га сільськогосподарської землі. Про це повідомив на своїй сторінці Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Заява заступника міністра є відповіддю на дискусію про те, яка площу орної землі обробляють селяни-одноосібники. Дискусія розпочалась після появи законопроекту №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» у якому є норма про мінімальний податок для сільгоспвиробників, яким пропонується замінити існуючий земельний податок. Противники законопроекту наголошують на тому, що мінімальний податок вдарить по мікровиробниках – селянах-одноосібниках, що самотужки обробляють свої паї.

«Менше 5% посівів зернових та олійних культур вирощуються селянам- одноосібниками – такі результати супутникового моніторингу проведеного колегами зі світового банку. Це вкотре підтверджує факт, що близько 8 млн гектарів тіньового обробітку землі здійснює організований бізнес, не сплачуючи при цьому податків», – підкреслив Тарас Висоцький.

Читайте: Новий функціонал FieldBI: кабінет власника земельної ділянки та додаткові шари на карті

Іншими словами, переважна більшість одноосібних господарств існують лише формально, а земля насправді передана у оренду без належного оформлення документації.

Додамо, що нещодавнє дослідження супутникової сільськогосподарської служби EOS Crop Monitoring показало, що в Україні знаходиться 10,6 млн акрів (4,3 млн га) «тіньових» сільгоспугідь або земель, які не зареєстровані у жодній урядовій базі даних. Площа таких сільгоспугідь в Україні еквівалентна половині території штату Індіана, а її продукція «приносить приблизно 3,8 мільярда доларів неоподатковуваного прибутку» (мається на увазі експортна виручка з урахуванням ринкової кон’юнктури).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграріям компенсовано 716 млн грн за придбану техніку і обладнання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також