Новини / Технології     28 жовтня 2020 18:04

У США розробляють реактивне біопаливо зі стебел кукурудзи

Проект створення реактивного палива з пожнивних залишків вирішує одразу дві проблеми: утилізації відходів кукурудзи і заміни авіаційного керосину екологічним аналогом

Американські вчені працюють над створенням реактивного біопалива на основі кукурудзяних відходів, повідомляється на сайті Університету штату Вашингтон (WSU). Великі стебла кукурудзи, листя та лушпиння, що залишаються після збору врожаю, надалі практично не використовуються, та найчастіше просто закопуються у ґрунт. Дослідники з WSU пропонують більш цінне застосування для таких залишків.

Відходи, також відомі як кукурудзяна солома, є гарним джерелом лігніну – складної полімерної сполуки, що міститься у задерев’янілих стінках рослинних клітин.

Більшу частину кукурудзяної соломи рекомендується залишати на полі, щоб поповнити органічну речовину ґрунту. Але американські науковці вважають, що близько 30% залишків можна зібрати для інших цілей, включно з біопаливом на основі лігніну.

Раніше дослідники розробили каталізатор для виробництва реактивного палива на основі лігніну, а пілотний проект вартістю $3,7 млн, який фінансується Міністерством енергетики США, переносить їх винахід із лабораторного столу у практичну та навіть комерційну площину.

Читайте: Як забезпечити врожайність разом з фінансуванням і технічною підтримкою – досвід «UKRAVIT»

«Стійкі види палива – це майбутнє авіації. Не зважаючи на те, що проблеми залишаються, інвестиції в біопаливо з джерел лігніну, таких як солома, можуть принести екологічні та економічні вигоди, а також створити нову цінність для сільського господарства», – впевнені дослідники.

Спочатку тюки кукурудзяної соломи будуть піддавати попередній обробці, потім застосують процеси механічної та хімічної очистки для отримання лігніну з соломи, далі він буде перетворений на паливо в пілотному масштабі в Університеті Північної Дакоти з використанням каталізатора, розробленого в Університеті Вашингтона. У разі успіху наступним кроком американців стане проектування і будівництво повнорозмірної демонстраційної установки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що через пандемію коронавірусу, виробники етанола США можуть втратити $10 млрд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також