Новини / Технології     06 травня 2019 11:14

У США борються із фруктовою мухою за допомогою стерилізованих комах

У штаті Флорида, США, впроваджено новітній спосіб боротьби із середземноморською фруктовою мухою. Щотижня над зонами високого ризику там випускають близько 100 млн спеціально вирощених стерилізованих мух, щоб запобігти спалаху зараження культур цим шкідником.

Про це повідомляє USDA.

У Сарасоті, штат Флорида, відкрито нову базу для вирощування стерилізованих комах. Вона є важливою частиною програми USDA з профілактики зараження культур середземноморською фруктовою мухою – одним із найбільш небезпечних шкідників у світі, що атакує понад 200 видів фруктів і овочів.

Читайте: Антибіотики в сільському господарстві можуть призвести до 10 млн смертей щороку уже у 2050-му – ФАО

Співробітники бази PPQ Sterile Insect Release Facilit щотижня випускають над зонами високого ризику близько 100 млн стерилізованих фруктових мух. Стерильні комахи зіштовхуються з тими, що є в популяції, і не дають потомства, внаслідок чого осередки шкідників гинуть. У такий спосіб шкідників усувають ще до того, як вони стануть загрозою.

Результати говорять самі за себе. Із 2011 р. у Флориді не було спалаху фруктової мухи в районах застосування програми профілактичного вивільнення. А коли у 2011 р. виявили шкідника поза межами цих районів, то працівники за допомогою стерильних мух разом з карантинними обмеженнями та обробкою наземного обладнання змогли ліквідувати осередок за рекордний час – усього за 30 днів.

USDA заявляє, що постійно вживає заходів для розширення здатності контролювати та викорінювати шкідників і підвищувати безпеку торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Landlord раніше повідомляв про те, що фахівці Держпродспоживслужби при проведенні фітосанітарного контролю виявили та затримали дві партії мандаринів, заражених плодовою мухою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також