Новини / Клімат     12 грудня 2019 10:35

У селі Червоному на Львівщині підсніжники розквітли у грудні

Селяни Золочівського району збирають і продають підсніжники, що розквітли поблизу села Червоне. Унікальне природне явище пов’язане з особливостями клімату, пояснюють експерти.

Про це повідомляє Високий Замок.

Ніби у словацькій казці про дванадцять місяців: у грудні селяни торгують букетиками підсніжників на багатолюдній трасі Львів-Тернопіль. За букетик просять 25 грн. Попри те, що підсніжники занесені до Червоної книги, подорожні часто зупиняються й купують квіти.

Такий бізнес на квітах – чи не єдина можливість заробити посеред зими для безробітних, розповідають селяни журналістам.

Читайте: No-till: землеробство стає інструментом боротьби зі змінами клімату

Підсніжники ж у грудні квітнуть поблизу села Червоне Золочівського району, що на Львівщині, не перший рік. Річ у тому, що село розташоване в унікальній кліматичній зоні, пояснюють екологи. Горбиста місцевість, що захищена буковими лісами, сприяє теплій погоді. Тож щойно морози перестали тріщати – весняні квіти почали піднімати голівки.

Ще один секрет неочікуваної появи квітів, розкрили журналісти. Селяни, що мають намір підзаробляти на квітах, ще з осені вкривають місцевість, де зазвичай квітнуть підсніжники, плівкою. Тож у такій імпровізованій «тепличці» квіти швидше дозрівають.

Landlord раніше повідомляв, що в Європі оголосили надзвичайний стан у сфері клімату й довкілля.

Читайте також