Новини

У СанАгро розповіли, хто отримає добриво, яке вони днями завезли з Kernel

Протягом минулих двох діб, до СанАгро звернулась велика кількість учасників ринку мінеральних добрив України, щодо сульфату амонію, який прибув кораблем “Shun Fu Wang” у порт м.Клайпеда (загальний обсяг 55 тис. тонн).

У пресслужбі зауважили, що на ринку з’явилось багато різних чуток та неточностей, тому вирішили за доцільне поділитися основними деталями, щодо партії добрив:

  1. Фактична кількість: гранульованого 38 500 тонн, кристалічного 16 500 тонн. Компанія імпортер/вантажоодержувач: ТОВ “Санагро Україна”. Постачання в Україну та відвантаження клієнтам: грудень 2023 – січень 2024.
  1. Серед основних наших партнерів, що отримають в Україні добриво:
    – чотири агрохолдинги України, що входять в ТОП-10 по земельному банку
    – декілька великих дистриб’юторських/трейдерських компаній

Найбільш лот, що був придбаний однією компанію не перевищує 10 тис.тонн. Даний лот придбано трейдерською компанією.

  1. Станом на 1 грудня ТОВ “Санагро Україна” не має вільного до продажу сульфату амонію гранульованого з даної корабельної партії. За інформацією від партнерів-трейдерських компанії вони також або взагалі не мають вільних до продажу залишків даного добрива, або ж ці залишки мінімальні.

У “Санагро” висловили вдячність партнерам за “довіру та співпрацю”.

29 листопада стало відомо, що у литовському порту Клайпеда Kernel прийняв 55 тис. тонн необхідних для агроіндустрії добрив. Більша частина призначена саме для України, інша — для країн Балтії та Польщі, поінформувала пресслужба компанії.

Зазначилось, що цей вантаж — один з найбільших за весь час нашої роботи у розвитку альтернативних маршрутів постачання.

У 2023 році агрохолдинг Kernel продав свою частку в компанії ViOil.

За підсумками 2023 фінансового року агрохолдинг Kernel отримав чистий прибуток у $299 млн в порівнянні зі збитком у $41 млн за аналогічний період минулого фінансового року.

“Кернел” значно зменшив застосування добрив, оскільки в Україні виникли значні складнощі з логістикою імпорту.

ТОВ “Завод Кобзаренка” представив нову модель розкидача органічних добрив РОД-12 вантажопідйомністю 14 тонн.

Норвезький виробник добрив Yara побудує у Великій Британії спеціальний завод з виробництва біостимуляторів вартістю у $150 млн.

Україна виробить близько 100 тис. т селітри в серпні та вийде на рекордні 220+ тис. т за всіма видами азотних добрив. Це найбільший показник з березня 2022 року.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку