Новини / Фінанси     12 березня 2020 14:00

У разі розпаювання земель доходи землевласників зростуть на 1,2 млрд грн – УКАБ

Розпаювання земель державних і комунальних сільгосппідприємств збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів до 1,7 млрд грн щорічно, а доходи громадян – майже на 1,2 млрд грн.

Такі розрахунки наводять експерти «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ). Зазначається, що  розпаювання земель приведе до зростання доходів державного та місцевих бюджетів зростуть з 270 млн грн до 1,72 млрд грн щорічно за рахунок додаткових надходжень від сплати ПДФО, військового збору, орендної плати за передану через аукціону державну та комунальну землю.

На даний час сума надходжень в 270 млн грн – це лише платежі земельного податку від близько 1 млн га сільськогосподарських земель, що перебувають у постійному користуванні державних та комунальних сільськогосподарських підприємств.

«Більшість цих підприємств є або збитковими або їх прибутковість близька до нуля, в той час коли нормою в приватних підприємствах вважається прибуток на рівні 3000-5000 грн/га. При цьому непоодинокі факти махінацій та реального використання земель цих підприємств третіми особами, про що свідчать численні кримінальні провадження» – зазначає Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Натомість розпаювання дозволить не лише встановити соціальну справедливість для тих, хто не отримав землю, але й збільшити доходи – і бюджетів, і власників землі.

Доходи приватних землевласників, які отримуватимуть орендну плату в результаті розпаювання, за оцінками експертів УКАБ, становитимуть 1,19 млрд грн щорічно.

Читайте: Які регіони отримають найбільші інвестиції після відкриття ринку землі

Нагадаємо, у ВР зареєстрований законопроєкт про розпаювання земель с/г призначення на таких умовах:

  •  40% передбачається розподілити серед нинішніх та колишніх працівників державних та комунальних с/г підприємств, а також працівників та пенсіонерів соціальної сфери;
  • 20% земель передбачено для осіб, що брали участь у бойових діях;
  • 40% буде передано на приватизацію: передбачається продаж або передача в оренду на аукціонах.

Раніше Landlord розповідав, за яких умов власник може продати свій пай в разі відкриття ринку землі.

Джерело: УКАБ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також