Новини / Кооперативи     16 жовтня 2018 11:44

У пріоритеті допомоги ЄС – створення кооперативів в Україні


В Україні виробництво 40% сільгосппродукції припадає на приватні господарства населення, однак лише 4,5%, або 166 тис. жителів сільської місцевості, бажають зареєструватися в державних фіскальних органах як суб’єкти фермерської господарської діяльності. Про це, заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, передає АПК-інформ.

«Майже 20% з опитаних соціологами селян, готові потенційно зареєструватися. З них 31% – це ті, які готові зареєструвати своє фермерське господарство, і бути юридичною особою. 53% – це ті жителі сільської місцевості, які вже визначилися, що вони будуть реєструватися в формі ФОП. Але це накладає певні обмеження в наданні державної допомоги. Дуже складно буде здійснювати доплату «на вартість» або «на літр», або «на гектар», оскільки тут не передбачено ведення офіційної фінансової звітності», – уточнила заступник міністра.

За її словами, абсолютно всі суб’єкти господарювання можуть претендувати на державну підтримку, а сама модель системи розвитку сільського господарства в Україні повинна бути збалансованою. Так, державна підтримка повинна бути корисною і надаватися для користування незалежно від обсягів доходів або виручки.

«Потрібно також розуміти, що Європейський союз, коли виділяє свою допомогу, він більше приділяє увагу соціальним аспектам розвитку сільської місцевості, ніж економічним. На даний момент Європейський союз відмовляється від програм підтримки «на гектар», скорочуючи їх і віддаючи перевагу економічним програмам щодо збереження навколишнього середовища. Програми більше націлені на економічне зростання, не акцентуючи уваги на розміри допомоги, і безумовно на вирішення питань, пов’язаних з кооперацією», – уточнила заступник міністра.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі