Новини    26 жовтня 2022 20:01

У порту Суліна мають намір перевалювати українські вантажі з річкових барж

З України може експортуватися олія і зерно, імпортуватися нафтопродукти

ПрАТ “Українське дунайське пароплавство” отримало пропозицію перевалювати вантажі з річкових барж на морські судна у порту Суліна. Про це розповів в.о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко на своїй сторінці в Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Присутній на зустрічі президент Ради директорів Сулінського торговельного порту Юліу Стоклоза запропонував варіант співпраці. Йдеться про організацію перевалочного пункту з річкових барж на морські судна вантажністю до 32 тис. тонн. З України може експортуватися олія і зерно, імпортуватися нафтопродукти”, — зазначив він.

Для компанії це безумовно приваблива пропозиція, вважають в УДП, адже відстань від Ізмаїлу до Сулінського порту значно менша, ніж до порту Констанца. Водночас є багато аспектів, які вимагають глибшого опрацювання.

Нагадаємо, частину суден Українського Дунайського пароплавства на Одещині, які мали радянські назви, перейменували. Судна флоту носитимуть імена, пов’язані з Україною.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

17 вересня, на 83-тю річницю вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році, країна відкрила новий водний шлях, що з’єднує Віслинську затоку з Ґданською затокою. Завдяки каналу через Віслинську косу, Польща отримала незалежний від росії перехід у Балтійське море.

ETC Terminal (Холм, Польща) в серпні 2022 року подвоїв обсяги перевалки зерна до 10 тис. тонн на добу. Цього вдалося досягти завдяки введенню в експлуатацію нової перевантажувальної машини потужністю 500 тонн на годину.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...