Новини / Логістика     07 лютого 2022 20:00

У порту «Ніка-Тера» введено в експлуатацію нові потужності для перевалки рідких добрив

Підприємство ввело в експлуатацію потужності одноразового зберігання карбамідно-аміачної суміші обсягом 6 тис. тонн

У порту “Ніка-Тера”, що входить до Group DF, реалізовано масштабний проєкт — введено в експлуатацію нові потужності для перевалки рідких азотних добрив. Про це повідомляє пресслужба порту.

«Підприємство ввело в експлуатацію потужності одноразового зберігання карбамідно-аміачної суміші обсягом 6 тис. тонн, до кінця лютого планується їхнє збільшення до 15 тис. тонн», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в рамках проєкту проведено реконструкцію та розширення станції розвантаження вагонів під перевалку карбамідно-аміачної суміші (КАС) із залізничних цистерн на борт танкерів. Також прокладено два трубопроводи загальною протяжністю близько 1800 м для транспортування рідких добрив. В експлуатацію введено резервуари для накопичення та зберігання азотних добрив. Вся технологічна інфраструктура для перевалки КАС утеплена та оснащена підігрівом. Інвестиції в проєкт склали понад 22,2 млн гривень.

Так, на першому етапі оптимізації процесу перевалки добрив створено потужності для одноразового зберігання 6 тис. тонн карбамідно-аміачної суміші, а вже до кінця зими планується майже триразове їх збільшення до 15 тис. тонн.

«На світовому ринку спостерігається стрімке зростання споживання КАС серед аграріїв. Проаналізувавши тенденцію, було прийнято рішення поліпшити інфраструктуру, необхідну для перевалки рідких добрив на експорт. Всі елементи цього проєкту важливі, але особливо важливо, що ми створили потужності для одноразового зберігання рідких добрив. Це дає нам виробничу гнучкість, дозволяє більш ефективно обслуговувати клієнтів, які відправляють рідкі добрива в інші країни», — заявив СЕО порту «Ніка-Тера» Алім Агакішиєв.

За його словами, це крок, який в першу чергу збільшить експортні можливості українських виробників добрив. Порт й далі буде розширювати асортимент вантажів, з якими працює. Швидка адаптація і модернізація потужностей під нові запити клієнтів вкрай важлива в умовах жорсткої конкуренції за вантажопотоки.

Довідка. В рамках програми зі збільшення пропускної спроможності порту “Ніка-Тера”, були побудовані та здані в експлуатацію залізничні колії, довжиною понад 23 кілометри з 12 централізованими та 42 ручними вузлами стрілочних перекладів. Збільшено кількість власних тепловозів до 10 одиниць. На підприємстві функціонує 5 спеціальних вагових комплексів для розвантаження вагонів. Для оптимізації логістичних операцій планується будівництво додаткових вагових залізничних комплексів. Також порт має власне локомотивне депо для технічного обслуговування та ремонту тепловозів.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄвроХім купує австрійського виробника азотних добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також