Новини    18 лютого 2024 11:18

У Польщі наполягають на обмеженні імпорту української малини


Польща продовжує висловлювати потребу в установленні квот на чутливі товари з України, включаючи українську малину.

За інформацією з Rzeczpospolita, міністр сільського господарства Польщі, Чеслав Сєкерський, пояснив, що обсяги замороженої малини, що були імпортовані з України минулого року, були настільки великі, що вони можуть загрожувати місцевому виробництву.

Він висловив намір запропонувати квоти на такі чутливі товари як цукор, м’ясо птиці, м’які фрукти та заморожені продукти. Міністр виразив надію на встановлення цих квот до кінця березня.

Він також зауважив, що переговори з Україною йдуть конструктивно, але зазначив, що українська сторона ставить особливі вимоги, що потребує нового підходу до угод.

У Польщі наполягають на обмеженні імпорту української малини

Відповідно до даних sad.pl, у 2023 році Польща імпортувала 33 тисячі тонн замороженої малини, що становить приблизно половину її загального імпорту малини та близько 75% імпорту з України, хоча раніше основним постачальником була Сербія.

У Польщі міністр поскаржився на “дивний запах” цукру з України

Міхал Колодзейчак, заступник міністра сільського господарства, висунув пропозицію піддати санітарному контролю кожну партію цукру, яка ввозиться до Польщі з України. Він висловив це під час пресконференції, яка відбулася у понеділок після його інспекційної поїздки на кордон з Україною, писало Wiadomosci.

Починаючи з 2011 року, український цукор було звільнено від санепідемконтролю у Польщі. Колодзейчак висловив недовіру до українських документів та імпортерів, які стверджують, що цукор є високоякісним.

Протягом минулих вихідних Колодзейчак провів інспекцію на польсько-українському кордоні, де перевіряв товари, що ввозяться до Польщі, та перевіряв документацію на них. У неділю він опублікував фото у Twitter, на якому він сидить поруч з пакетом цукру з України.

Він заявив, що цукор має дивний запах, і вважає, що це може бути технічний цукор, наприклад, для виробництва джемів або лимонадів. Він висловив позицію “нульової терпимості” і висловив думку, що це питання потрібно ретельно розглянути, а в разі потреби повернути цукор назад в Україну.

Новини за темою:  Спека до +29°C та небезпечні грози: яка погода чекає українців з 22 по 25 травня

На пресконференції він повідомив, що в цей момент розраховується кількість цукру, яка потрапила до Польщі з 1 січня. Після завершення цього обчислення Колодзейчак планує звернутися до уряду із вимогою обмежити постачання цукру.

Довідка. У 2023 році Колодзейчак став одним з тих, хто домігся заборони на ввезення дешевого українського зерна в Польщу. Восени він успішно потрапив до Сейму від опозиційної партії.

Раніше Колодзейчак очолював аграрний політичний рух “Агроунія” (AGROunia), створений у 2018 році. У 2021 році цей рух став політичною партією і виступав за християнсько-аграрне спрямування. Агроунія критикувала владу за ситуацію в сільському господарстві та організовувала протести та інформаційні кампанії.

У грудні 2023 року Колодзейчак висловив ідею заборонити агропродукцію з України на 20 років. Він вважає, що приєднання України до Європейського Союзу негативно вплине на польське сільське господарство і підприємців.

За його словами, в сільському господарстві України домінують великі фермерські господарства, які контролюють значну частину земель. Він порівняв розмір одного з таких господарств з розміром п’яти-шість повітів Польщі. Колодзейчак вважає, що Польща повинна захищати свої інтереси, як це робила Німеччина, забороняючи ввіз агропродукції з України на великий термін при вступі України до ЄС.

Він заявляв у грудні 2023 року, що мав намір переконати Єврокомісію, що українське сільське господарство може спричинити дестабілізацію продовольчої безпеки в країнах ЄС. Відповідаючи на запитання про позицію прем’єра Дональда Туска, Колодзейчак відповів, що він є людиною, яка слухає.

Нагадаємо, зі свого боку у Мінагрополітики повідомили, що Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. Сторони обговорили питання пов’язані з експортом української агропродукції та ситуацію на українсько-польському кордоні.

Читайте також: Від ранку поляки заблокували КПП “Краковець-Корчова”

Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський заявив, що переговори з Україною щодо умов експорту деякої агропродукції перебувають на завершальній стадії.

Новини за темою:  МХП у 2024 році збільшив прибуток до $144 млн попри падіння доходів від рослинної олії

Запропоноване Єврокомісією продовження торговельної лібералізації для України несе загрозу економічній стійкості таких секторів ЄС як виробництво м’яса птиці, яєць, цукру, зерна та меду.

12 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні поляки розпочали висипати зерно з українських фур просто на землю. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Читайте також: Українські перевізники у відповідь оголосили про блокування пункту пропуску на кордоні з Польщею

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з розсипаним зерном на кордоні з Україною, назвавши його “не зовсім адекватною формою протесту”, але зауваживши, що такі ситуації не рідко трапляються у фермерів по всьому світу, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Прокуратура району міста Холм у Люблінському воєводстві ініціювала розслідування щодо висипання зерна з українських вантажівок перед їх переїздом до Дорогуська. Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка.

Таку “акцію” організував Рафал Маклер, відомий як один із ініціаторів протестів, власник логістичної компанії та керівник місцевого осередку маргінальної політичної партії “Конфедерація”. Він також виступає за поліпшення стосунків з Росією, повідомили з Центру Протидії Дезінформації (ЦПД).

Пояснюється, що партія “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з Європейського Союзу, критикує розміщення військ НАТО в країні та закликає до покращення дипломатичних відносин з Росією. У ЦПД наголошують, що ця партія не має широкої підтримки серед поляків. Наприклад, сам Маклер невдало балотувався у 2019 році до Сейму.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...