Новини    22 серпня 2018 10:38

У Польщі блокують фінансування створення малинових насаджень в Україні


Міністерство закордонних справ Польщі відмовляється надавати субсидії на закладання  плантацій малини в Україні. Про це з посиланням на видання sadyogrody.pl повідомляють на сервісі «Інфо-Шувар».

Зазначається, що ця інформація з’явилась у відповідь на заяву голови Незалежної профспілки польських фермерів «Солідарність» Терези Халас  про можливі негативні наслідки такого кроку для ягідного бізнесу Польщі.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» виграв  грант в розмірі  61 тис. євро на конкурсі МЗС «Польська допомога», який координує ООН. Він передбачав створення у Волинський області  10 га малинових плантацій з використанням 70 000 саджанців кращих сортів малини,  ЗЗР, технічного обладнання і комплексної  експертної підтримки . Також проектом передбачалось укладення довгострокових контрактів  із виробниками саджанців та переробними підприємствами Польщі.

«Як незалежна організація, НПФ «Солідарність» виступає проти такої  діяльності. Ця діяльність може лише погіршити складну ситуацію, в якій опинились польські  виробники плодово-ягідної продукції через критично низькі ціни  в цьому році. Я хотіла б зауважити на тому, що безкоштовна комплексна допомога  для створення плантацій малини в Україні (включаючи саджанці найкращої якості, ЗЗР, безкоштовну професійну консультаційну допомогу)  призводить до погіршення  цінової ситуації на ринку і ставить українських фермерів в привілейоване становище порівняно із польськими фермерами», – написала Халас в листі до МЗС, вимагаючи докладного пояснення ситуації.

З відповіддю у МЗС Польщі не забарились.

«Беручи до уваги ситуацію і сумніви, які були висловлені одразу кількома організаціями,  я вирішив припинити дію договору про субсидіювання проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив». У зв’язку з вищесказаним, подальша діяльність за проектом, включаючи передачу саджанців малини українській стороні, не буде реалізована», – відповів помічник секретаря МЗС Польщі, Анджей Папьежа.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...