Новини    11 квітня 2018 15:23

Польські аграрії планують створити 10 плантацій екомалини на Волині до кінця року


Аграрні підприємства Свентокшиського та Люблінського воєводств (Польща) в рамках спільного проекту товариства «Інтеграція «Європа-Схід» (Польща) та громадської організації «Фонд місцевого розвитку» (Луцьк) планують створити 10 плантацій екологічної малини у Волинській області до кінця року. Про це повідомляє громадська ініціатива «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» на сторінці у Facebook.

Зокрема, Волинські аграрії отримають понад 70 тис. саджанців польських сортів малини високої якості, екологічних засобів охорони рослин і технічного обладнання. Також проект передбачає підписання довгострокових контрактів з польськими заводами з переробки фруктів і постачальниками саджанців.

Результатом пректу буде створення садівничо-городницького кооперативу, який об’єднуватиме місцевих виробників фруктів та овочів на Волині.

«Ми сконцентруємо зусилля на створенні плантації (10 га) на території однієї громади, оскільки працювати відразу з декількома ОТГ і створювати кілька плантацій по 1 га є економічно недоцільно», – цитується в повідомленні віце-консул консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур.

Зс словами голови товариства «Інтеграція «Європа-Схід» Кшиштофа Каліти, організатори проекту ведуть переговори з інвесторами, які планують за власні кошти збудувати систему великих холодильників для фруктів й овочів на Західній Україні.

«Такої інфраструктури бракує, а малини та інші фрукти, які вимагають охолодження, готують до продажу використовуючи невеликі мобільні холодильники», – зазначив він.

Згідно повідомлення, вже 14 громад Волині виявили бажання взяти участь в проекті.

Як повідомляв LANDLORD, середній обсяг імпорту свіжої малини до Євросоюзу з березня по червень складає 1 тис. тонн на місяць, а у липні ця цифра зростає до 3,4 тис. тонн.

За розрахунками експертів, за 7 років рентабельність інвестицій у виробництво малини складе 156%, тобто кожен вкладений долар принесе інвестору $1,56 чистого прибутку. Такий дохід очікуваний у разі вирощування ягоди на площі 20 га. Для заморозки і зберігання врожаю знадобиться приміщення площею 150 кв. м, в якому будуть обладнані камера шокової заморозки і холодильна камера.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...