Новини    28 квітня 2024 17:33

У ПАЕК почали висаджувати помідори у ґрунт

Збирати врожай помідорів планують до кінця осені

На Миколаївщині компанія “ПАЕК” відвела під овочі 2 тис. га. Зазначається, що вже 26 квітня компанія розпочала висаджування розсаду томатів у відкритий ґрунт.

Вирощували розсаду томатів чотирьох сортів різних термінів дозрівання. А збирати врожай помідорів планують до кінця осені.

Тож свіжі помідори від торгівельної марки “Смакота” гарантовано будуть до самих морозів, – зазначили у ПАЕК.

Уточнюють, що висаджують розсадосадильними машинами на гряди з прокладеним краплинним зрошенням.

Цьогоріч компанія “ПАЕК” запропонує українському ринку та на експорт 11 видів овочів та баштанних різних термінів дозрівання під власною торговою маркою “Смакота”, повідомляє пресслужба компанії.

Згідно з затвердженим плану виробництва, господарством з вирощування овочів запланована висадка 14 видів культур: капуста рання, кабачок, цибуля озима, картопля рання, цукрова кукурудза, буряк ранній, морква рання, кавун, томати, перець салатний, баклажани, цибуля яра, морква пізня, буряк пізній, – мовиться у повідомленні.

Додається, що у теплицях уже підготовлено на висадку розсаду ранньої капусти та кукурудзи. Так, наразі продовжується догляд за розсадою салатного перцю та баклажанів. Ще одне з господарств вирощує розсаду кавунів.

Пояснюють, що структура сівби насіння овочів та висаджування розсади побудована таким чином, щоб мати можливість отримати як ранні врожаї, так і більш пізні. Це своєю чергою дозволить забезпечити реалізацію свіжої, якісної овочевої продукції протягом року.

Соя є досить цікавою для фермерів через її рентабельність. Попит на культуру зростає, водночас підвищується і якість технологій вирощування культури. В Україні середні фермерські господарства збирають сою з урожайністю 2,6 т/га, раніше було 2 т/га, а великі агрохолдинги сьогодні збирають від 3,5 т/га і більше.

У ПП “Західний Буг” дану культуру вирощують понад 10 років. Культивують як товарну, так і насіннєву сою, розповів агроном-аналітик господарства Дмитро Кисельов, передає AgroPortal.

Ми працюємо з усіма європейськими компаніями щодо розмноження високих репродукцій сої. Під соєю у нас в середньому зайнято 16-18 тис. га, з них 2,5-3 тис. га займають посіви насіннєвої сої, – зазначив Кисельов.

Судячи з цін на сою та можливостей її вирощування, культура має позитивні відгуки в господарстві. Вона менш маржинальна, ніж основна культура — цукровий буряк, але соя дає “Західному Бугу” $300-400/га чистого прибутку.

Врожайність сої у нас становить 4,5 т/га і більше, вміст протеїну мінімум на вологу 34%, більш ніж половина займає соя з високим вмістом протеїну — 36%, – розповів Кисельов.

Високу врожайність сої господарство отримує завдяки здоровому чистосортному насінню, своєчасним та якісним агроопераціям (починаючи від глибини висіву, сіють на 4-5 см вглиб, щоб не було промивання ґрунтових гербіцидів, до збирання врожаю).

Ми проводимо дві фунгіцидні обробки на сої проти основних хвороб, також боремося з кліщами, тобто у нас доволі навантажена схема вирощування, але це дає нам можливість збирати хороші врожаї, – акцентував фермер.

За вирощування сої, зазначає агроном-аналітик, прямі затрати господарства становлять понад $570/га (майже $90 — витрати на насіння, $160 — добрива, $170 — ЗЗР і $110 — пальне, решта — додаткові заходи).

Новини за темою:  Окопний терморегулятор: як українська вовна замінює імпортні матеріали у забезпеченні ЗСУ

Попри складнощі врожай експортують до країн Європи і щосезону на українську сою є попит.

Довідка: ПАЕК – велике сільськогосподарське підприємство з земельним банком 54 000 га. За даними компанії, під окупацією знаходилися 29 000 га, які “окупанти замінували густіше, аніж сіється пшениця”. З грудня до кінця березня їй вдалося розмінувати близько 13 000 га землі. Власником компанії є Юрій Кормишкін – депутат Миколаївської обласної ради.

Нагадаємо, у зв’язку з катастрофою на Каховській ГЕС частина полів компанії “ПАЕК”, що розташовані в Баштанському районі на Снігурівщині (Миколаївська область), опинилися під водою. Наразі сказати про точну кількість затопленої території неможливо, як і оцінити збитки від втраченого врожаю.

У березні український бізнесмен Юрій Кормишкін, якому належить агрохолдинг Південна аграрно-експортна компанія (ТОВ “СП “ПАЕК”), отримав поранення внаслідок підриву трактора на полі в Миколаївській області.

Вперше за два роки компанія ПАЕК збирає врожай на деокупованих полях, повідомив власник групи компаній Юрій Кормишкін.

Нагадаємо, станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.

Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.

Європейська Рада висунула пропозицію щодо розширення пропускної здатності “шляхів солідарності” для експорту українського зерна.

У 2024 році в ТОВ СП “ПАЕК” будуть значно збільшені площі під висадку овочів. Перші 50 га уже відведено під урожай наступного року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...