Новини    19 грудня 2022 23:03

У Німеччині запрацював перший плавучий ЗПГ-термінал

До кінця 2023 року планується побудувати ще чотири термінали в Брунсбюттелі

Досі Німеччина була єдиною великою країною Євросоюзу, яка не мала на своїй території інфраструктури для прийому зрідженого газу. 17 грудня 2022 року в порту Вільгельмсхафена на Північному морі офіційно ввійшов до ладу перший німецький ЗПГ-термінал, повідомляє DW.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Першу партію палива для домогосподарств та підприємств ФРН він видасть 22 грудня – напередодні західного Різдва та через десять місяців після нападу Росії на Україну. Без цієї війни, швидше за все, не було б цього терміналу. Принаймні так швидко. Через безпрецедентну швидкість його спорудження, викликану необхідністю терміново подолати газову залежність від Росії, економічний тижневик Wirtschaftswoche говорить про “чудо Вільгельмсхафена”.

“Сьогодні Німеччина та ЄС суттєво підвищили свою безпеку та незалежність, – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz), який приїхав у суботу до Вільгельмсхафена. – Це хороший день для нашої країни, але це також і хороший сигнал усьому світу про те, що німецька економіка й надалі буде сильною, що вона продовжить виробництво та впорається із нинішнім викликом”. Завдання цього та наступних терміналів – зробити енергопостачання в Німеччині “незалежним від трубопроводів із Росії”, додав він.

FSRU – це, по суті, судна-заводи для регазифікації зрідженого газу з власними резервуарами для його зберігання при температурі мінус 161-164 градуси за Цельсієм. Судно Höegh Esperanza довжиною приблизно 300 метрів, яке причалило у Вільгельмсхафені 15 грудня, було орендовано на десять років у норвезького пароплавства Leif Höegh і прийшло з Іспанії, де воно взяло на борт у зрідженому вигляді 165 тисяч кубометрів газу. Саме цей привезений вантаж після регазифікації і почне надходити наступного тижня до газотранспортної мережі ФРН.

Статистично таким обсягом можна постачати протягом року від 50 до 80 тисяч домогосподарств, повідомив оператор СПГ-терміналу у Вільгельмсхафені компанія Uniper. За її даними, потужність цього FSRU становить 5 млрд кубометрів на рік, що перевищує 6% потреби Німеччини в газі, що нині скорочується через посилену економію та переорієнтацію на інші енергоносії. І становить приблизно 10% тих обсягів, які “Газпром” до війни в Україні експортував до ФРН газопроводом “Північний потік” потужністю 55 млрд кубометрів на рік.

До кінця 2023 року планується побудувати ще чотири термінали в Брунсбюттелі (Шлезвіг-Гольштейн), Штаде (Нижня Саксонія) і Лубміні (Мекленбург-Передня Померанія). За розрахунками Мінекономіки Німеччини, разом вони можуть закрити третину обсягу природного газу, необхідного країні.

Нагадаємо, Китай швидко опановує ринок нових танкерів для зрідженого природного газу (ЗПГ), оскільки місцеві й іноземні судновласники звертаються до його суднобудівників за спеціальними суднами через те, що корабельні в Південній Кореї перевантажені замовленнями, передає “Порти України”.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).

Данська логістична компанія Maersk завершила останню вантажну операцію на росії і оголосила про повний вихід з ринків рф та білорусі.

Перевізники на океанах скасовують десятки рейсів на найбільш завантажених маршрутах внаслідок світової кризи. Ставки на транстихоокеанські перевезення впали приблизно на 75% – порівняно з рівнем, який спостерігався рік тому. Транспортна галузь бореться з низьким попитом, оскільки великі роздрібні торговці скасовують замовлення постачальників і активізують свої зусилля на скороченні запасів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...