Новини / Логістика     06 жовтня 2022 20:09

Власники контейнеровозів масово скасовують рейси

Лише у вересні обсяг контейнерних перевезень знизився на 13% порівняно з минулим роком

Перевізники на океанах скасовують десятки рейсів на найбільш завантажених маршрутах внаслідок світової кризи. Ставки на транстихоокеанські перевезення впали приблизно на 75% – порівняно з рівнем, який спостерігався рік тому. Транспортна галузь бореться з низьким попитом, оскільки великі роздрібні торговці скасовують замовлення постачальників і активізують свої зусилля на скороченні запасів, пише usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними Sea-Intelligence, у вересні обсяг контейнерних перевезень знизився на 13% порівняно з минулим роком. З початку жовтня, загалом було скасовано близько 40 запланованих рейсів іх Азії до західного узбережжя США та 21 рейс до східного узбережжя, згідно з даними The Wall Street Journal.

Також скасовуються перевезення каналами Азія-Європа. Протягом першого тижня жовтня очікується зниження експорту на третину, за другий — майже вполовину, кажуть аналітики.

Нагадаємо, на китайській корабельні збудують контейнеровози для грецького судновласника. Грецький судновласник Cosmoship уклав контракт з корабельнею Wuchang Shipbuilding (дочірня компанія китайської CSSC).

Німецька компанія Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), яка керує Одеським контейнерним терміналом (КТО) та двома інтермодальними логістичними компаніями в Україні, організує контейнерний маршрут Одеса-Трієст.

Один з найбільших стивідорів Клайпедського порту, Литва, запропонував свої потужності під українське зерно. Допомогу Україні запропонував “Термінал для сипучих вантажів” (Biriu kroviniu terminalas, BKT).

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Вартість танкерів зростає слідом за цінами на сировину.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також