Новини / Логістика     28 серпня 2022 18:43

У напрямку українських портів на Дунаї пройшла рекордна кількість суден

Через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море пройшло 7 суден, а через румунський канал Суліна — 4.

За минулу добу в напрямку українських Дунайських портів пройшла рекордна кількість суден. Протягом 27 серпня в напрямку українських Дунайських портів (“Ізмаїл”, “Рені” та “Усть-Дунайськ”) через гирло Бистре та румунський канал Суліна пройшли 11 суден, повідомляє usm.

Загальний обсяг вантажу на суднах — 45 тис. тонн. Це рекордний показник з 24 лютого, – від початку повномасштабного вторгнення росії, зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зокрема, через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море пройшло 7 суден, а через румунський канал Суліна — 4.

“З березня нам уже вдалося перевезти через Дунайські порти понад 4 млн тонн зерна — на даний момент це більше, ніж усіма іншими видами транспорту. Динаміка збільшення — суттєва. Якщо в березні наші порти обробляли на експорт тільки 16,5 тис. тонн агропродукції, то вже в липні показник склав майже 1,4 млн тонн. Це чудові результати, але точно не остаточні”, — заявив Кубраков.

На початку липня гирло Бистре суднового ходу р. Дунай — Чорне море стало доступне для проходу суден, які перевозять агропродукцію. Це відбулося завдяки звільненню ЗСУ острова Зміїний.

Нагадаємо, УДП хоче збільшити свій флот до 225 барж. За півроку вдалося відремонтувати 150 суден та повернути з відстою ще 35. Провізна спроможність флоту Українського Дунайського пароплавства зросла втричі, зазначив т. в.о. гендиректора підприємства Дмитро Москаленко.

ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” (УДП) оголосило тендери в  системі Prozorro, де розмістило  потужності для вивезення зерна за кордон з Ізмаїльського і Ренійського портів. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також