Заступниця міністра економіки України Надія Бігун розповіла подробиці про програму компенсації вартості агротехніки для аграріїв, яку відновили в Україні, інформує Укрінформ.
Держава має компенсувати вартість аграрної техніки виключно українського виробництва. Спікер нагадала, що в Україні вже запускали подібну програму декілька років тому. Надія Бігун зазначила, що після початку розв’язаної рф повномасштабної війни проєкт зупинили, але зараз вирішили відновити, оскільки побачили, що він непогано спрацював.
Відповідна програма має на меті стимулювати розвиток українського виробництва.
Компенсація сягає 25%, а для річної реалізації зазначеної програми заклали мільярд гривень.
Будемо мати приблизно на чотири мільярди виготовленої української техніки сільгоспвиробництва. Нам треба підвищувати додану вартість і підвищувати продуктивність. Ми не можемо цього зробити за рахунок того, що ми більше землі засіємо чи будемо просто видобувати більше корисних копалин. Це можна зробити, тільки якщо ми будемо, маючи ресурс насправді багатий, створювати більше продукції з доданою вартістю. Зараз так складаються обставини, що бізнес хоче рухатися в переробку – пояснила Бігун.
У 2024 році Уряд повертає програму фінансової компенсації аграріям за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Нагадаємо, приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.
Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.
Станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.
Ціни на українську пшеницю залишаються стабільними через знижену ділову активність на глобальному ринку протягом новорічного періоду з 25 грудня до 5 січня.
Українці пожертвували 27,4 млрд через monobank за 2023 рік, тоді як у 2022 році ця сума становила 8,5 млрд, згідно зі статистикою, яку облікував monobank.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!