В рамках ініціативи “Grain from Ukraine” Україна вже експортувала понад 200 тисяч тонн продуктів харчування. Зокрема, було відправлено сім суден, які доставили близько 195 тисяч тонн зерна та 7,6 тисячі тонн борошна до таких країн, як Сомалі, Ефіопія, Кенія, Ємен та Нігерія, за інформацією від Міністерства аграрної політики та продовольства України.
До Кенії було спрямовано 25 тисяч тонн зерна.
Представники Торговельно-промислової палати Східноафриканської зернової ради та кенійського аграрного бізнесу виявили інтерес до подальшої співпраці з українськими аграрними компаніями та урядовими органами, а також до закупівлі українського зерна під час зустрічі з заступником міністра агрополітики Віталієм Головнею.
У Міністерстві зазначили, що представники Кенії висловили подяку за значну допомогу в рамках проєкту “Grain from Ukraine”, яка сприяла продовольчій безпеці країни.
Нагадаємо, приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.
Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.
Швидке зменшення обсягів експорту пшениці свідчить про те, що запаси зерна для експорту майже вичерпані.
Обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у поточному аграрному сезоні 2023/24, згідно з останніми даними Державної митної служби, опублікованими Міністерством аграрної політики та продовольства, склав 38,6 мільйона тонн на 17 квітня. Це на 3% або 1 мільйон тонн менше, ніж у попередньому сезоні.
Україна абсолютний лідер у структурі імпорту зернових до Європи з початку 2023/24 МР.
Департамент сільського господарства США оновив світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2023/24 маркетинговий рік, інформує пресслужба УКАБ.
Продажі української пшениці на зовнішніх ринках продовжують показувати стійке зростання. З початку лютого було укладено угоди на постачання понад 2 мільйонів тонн цієї культури, що може встановити новий рекорд обсягів в цьому сезоні.
Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.
Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.
У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!