Новини    07 серпня 2022 20:17

У магазинах мережі “Сільпо” розпочався сезон кавунів, поки що не херсонських

У попередні роки рітейлер "Сільпо" транспортував до Києва сотні тонн кавунів баржами

Кавун, черешня, диню, томати та інші фрукти та овочі зараз не можна доставити із Херсонської області (Україна) через тимчасову окупацію. І доки ЗСУ роблять все можливе, щоб звільнити український південь від ворога, мережа супермаркетів “Сільпо” шукає шляхи, звідки і як доставити кавуни та дині. Кавуни із Херсона не просто бренд чи національна гордість — це величезні обсяги, яких вистачало на всю країну, адже 75% усіх баштанних культур вирощується саме там, пише All Retail.

У попередні роки рітейлер “Сільпо” транспортував до Києва сотні тонн кавунів баржами.

Торговельна мережа домовилася з українськими фермерами, і у продажу гості можуть знайти органічні дині та кавуни від “Дунайського аграрію” з Одеської області. Найближчим часом очікується партія звичайних кавунів, а також кавунів “вогник”, “стайл” та “мініекстазі” від “Уманського тепличного комбінату” та компанії “Південна агропереробка” з Одеської області.

Паралельно з тим уже завезено значну партію кавуна звичайного з Греції, Румунії та Молдови. Також у мережі знайшли надзвичайно солодкі кавуни без кісточок в Іспанії: на полицях “Сільпо” вже є червоні, жовті та міні з Валенсії, Аліканте, Мурсії, Алмерії та Севільї. У продажу рітейлер пропонує і дині з Туреччини: сортова диня та амал.

Нагадаємо, загрозу дефіциту кавунів та помідорів можна очікувати у разі продовження активних бойових дій та окупації півдня.

За даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. Завдяки сусіднім областям цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...