Новини / Рослинництво     09 травня 2022 17:39

Кавуни та помідори можуть стати дефіцитом у сезоні-2022

Втрати фізичних активів АПК за два місяці війни склали близько $7 млрд, а недоотриманої виручки — $25 млрд.

Загрозу дефіциту кавунів та помідорів можна очікувати у разі продовження активних бойових дій та окупації півдня. Про це розповів віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів’євський, передає AgroPortal.

Експерт також зазначив, що втрати фізичних активів АПК за два місяці війни склали близько $7 млрд, а недоотриманої виручки — $25 млрд. Збитки збільшуватимуться, якщо не вирішиться проблема з експортом.

“Якщо порівняти, то за місяць Україна може експортувати всього 600 тис. т продукції, в рік це 7 млн. А в нас тільки пшениці мало бути більш як 20 млн т на експорт, я вже не говорю про 30 млн т кукурудзи. Тобто теперішніх обсягів недостатньо”, – зазначив Нів’євський.

Нагадаємо, у 2022 році Україна може зіткнутися з дефіцитом овочів. За інформацією проєкту “Сади Перемоги”, через розв’язану рф війну Україна недоотримає 71% врожаю баклажанів, 68% помідорів, 58% перцю, 46% цибулі, 45% огірків, 39% кабачків, 38% моркви, 38% часнику, 36% картоплі, 35% буряку та 32% капусти.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Російські військові на Херсонщині забирають овочі у місцевих фермерів та постачають до тимчасово окупованого Криму.

Раніше Landlord повідомляв, що швейцарська компанія має намір запустити експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також