Новини / Технології     24 лютого 2021 14:25

У кукурудзяному поясі США ерозією вражено понад 40 млн га ґрунтів

Космічні знімки показали, що ґрунти втрачають родючий шар, а фермери - серйозний відсоток врожаю і $3 млрд щорічно

Згідно з дослідженням Массачусетського університету, більше третини кукурудзяного поясу на Середньому Заході США – майже 100 мільйонів акрів (більше 40 млн га) – повністю втратило багатий вуглецем верхній шар ґрунту. Інакше кажучи, Міністерство сільського господарства США істотно недооцінює реальні масштаби ерозії сільськогосподарських угідь. Про це повідомляє New Food Magazine.

Група вчених розробили метод з використанням супутникових знімків для картографування сільськогосподарських полів, де не залишилося ґрунту горизонту А (верхня частина ґрунту, багата органічними речовинами, які мають вирішальне значення для росту рослин). Після цього науковці взяли дані про висоту з високою роздільною здатністю, щоб екстраполювати супутникові вимірювання на кукурудзяний пояс і визначити справжні масштаби ерозії.

ЧитайтеГеннадій Новіков: За існуючих умов ринок землі запускати не можна

За їх оцінками, ерозія горизонту А знизила врожайність кукурудзи і сої приблизно на 6%, що призвело до щорічних економічних втрат майже в $3 млрд для фермерів на Середньому Заході.

Горизонт А в основному втрачено на вершинах пагорбів і хребтів, що, на думку дослідницької групи, вказує на те, що ерозія обробітку ґрунту – рух ґрунту вниз по схилу при повторній оранці – є основним фактором. Крім того, розрахунки показують, що ерозія видалила близько 1,5 петаграмм вуглецю зі схилів пагорбів.

Тобто, можна стверджувати, що інтенсифікація вирощування сільгоспкультур, а надто кукурудзи, не минається дарма для ґрунту. Зрештою, це може болюче відбитися на гаманцях фермерів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт олійних культур з України за рік зменшився на 29%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також