Новини / Ринок землі     22 лютого 2021 11:01

Геннадій Новіков: За існуючих умов ринок землі запускати не можна

Без створення обіцяних аграріям інструментів фінансової підтримки початок вільного обігу земель сільськогосподарського призначення треба відтермінувати

Якщо державою не буде створено умов для реальної фінансової підтримки малих та середніх сільгоспвиробників, ГС «Аграрний союз України» буде наполягати на відтермінуванні дати початку вільного обігу сільськогосподарської землі. Про це заявив голова «Аграрного союзу» Геннадій Новіков.

Він нагадав, що при прийнятті закону «про ринок землі» було передбачено створення таких інструментів, але влада не виконує свої обіцянки, не дивлячись на те, що аграрні спілки та асоціації розробили законопроект про іпотечну установу.

«Якщо подивитися на пропозиції банків, то багато є обмежень, кредитують фермерів від 500 га найменше що я бачив – трохи більше 100 га землі. Тобто сьогодні банки ще не готові кредитувати саме малих існуючих ферм, малого бізнесу. Саме тому держава має створити інші інструменти це і фонд підтримки розвитку фермерських господарств і інші фінансові інституції, які повинні мати інші критерії до кредитування», – зауважив Геннадій Новіков.

ЧитайтеАграріям потрібен оновлений закон про аграрні розписки

Вже з 1 липня 2021 року відкривається ринок землі і фермерам немає де отримати кошти на її купівлю. Існуючі інструменти не відповідають реальним можливостям фермерів і  гарантійний фонд не вирішує питання. Тому, «Аграрний союз України» наполягає на створенні під відкриття ринку землі, іпотечної установи, яка б кредитувала на 10 років і більше років під заставу землі. Наразі таке кредитування передбачає термін 1-3 роки, за які інвестиції не можуть окупитися.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ВР прийняла закон про Фонд часткового гарантування кредитів для фермерів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також