Новини / Техніка / Технології     15 жовтня 2022 11:18

У Хмельницькому встановили молокомат, який працює за новими технологіями


У Хмельницькому встановили перший автомат “ЕкоМолоко”. У ньому можна придбати фермерське молоко за ціною 25 гривень за літр.

Про це повідомляє МТРК Місто, пише agronews.ua.

Замість пастеризації у роботі автомату використовується новий метод фільтрації молока. Знімні 200-літрові картриджі-бідони наповнюють охолодженим молоком і доставляють до автомата. Молоко привозять свіже, зберігають при температурі 4 °C близько 72 годин. Бідони змінюють кожні два дні.

“Внутрішнє обладнання автомата — з нержавіючої сталі з якісним порошковим фарбуванням для харчової промисловості. Молоко в автоматах проходить чіткий та постійний контроль на кожному етапі – від стерильного доїння корови до безпосередньої подачі клієнтам. Носик подачі молока для наливу розроблений так, аби не утворювалася піна”, — розповів Олег Лукасік, керівник компанії-виробника автоматів.

Після того, як покупець забирає молоко, закривається лоток і проводиться дезінфекція.

Поки що ціна на молоко акційна. Згодом, якщо молокомат приживеться у місті, вона стане більшою. Розраховуватися в автоматі можна паперовою готівкою, монетами або через мобільний банківський додаток. Крім того, можна оформити картку-брелок і купувати молоко не використовуючи готівку, а поповнюючи рахунок. Тобто принципи роботи автомата такий самий, як і в тих, з яких беруть воду. Загалом же в місті планують встановити близько десятка таких молокоматів.

Нагадаємо, український молочний сектор у 2022 році попри зміну логістичних шляхів, роботу підприємств в небезпечних умовах демонструє зростання експорту.  Продаж українських молочних продуктів за 9 місяців склав 72,43 тис. т у натуральному показнику та 186,2 млн доларів у вартісному показнику, що на 11% та 41% більше ніж у 2021 році, відповідно.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також