Новини / Інвестиції     27 липня 2020 15:10

У Харківській області запустили ТЕС на лушпинні соняшника

Нова теплоелектростанція встановленою потужністю 7 МВт введена в експлуатацію групою компаній «Агроліга» у смт Нова Водолага Харківської області

Біля смт Нова Водолага у Харківській області розпочато експлуатацію нової теплової електростанції на лушпинні соняшнику. Будівництво біоТЕС було про інвестовано групою компаній «Агроліга». Про це повідомили у пресслужбі групи.

За інформацією Uaenergy теплоелектростанція оснащена двома паровими котельними агрегатами паропродуктивністю 16 тон/год кожний, однією конденсаційною паротурбінною установкою потужністю 7МВт, системою золовидалення, операторською з єдиним робочим місцем для управління, сухою градирнею із замкнутою системою охолодження води, системою хімпідготовки, системою моніторингу викидів, системою очищення, яка дозволяє видалити 99% золи і відповідатиме українським та європейським нормам ГДК, системою подачі самого палива (лушпиння або пелет соняшнику).

Читайте: ЄБРР надає компанії «Нібулон» стабілізаційну позику $27 млн 

Лушпиння соняшнику, яке складає близько 14% маси переробленого насіння, звозитимуть з олієпресових заводів, що знаходяться в управлінні «Агроліги».

«Два роки тому ми повідомляли про початок будівництва нашої ТЕС. Саме будівництво супроводжувалося багатьма труднощами, переносилася локація, змінювалися постачальники обладнання, переукладалися договору, залучалися зарубіжні фахівці, в роботу яких втрутилася загальносвітова пандемія. Пройшовши весь шлях, ми раді повідомити про запуск ТЕС. Вона ще працює не на повну потужність, але вже передає енергію в мережу. З кожним місяцем обороти будуть рости і ми плануємо вийти на максимальну потужність роботи приблизно до Нового року», – повідомляють у пресслужбі групи компаній.

Група компаній «Агроліга» заснована у 1992 році і наразі до її складу входять 9 компаній. Земельний банк у обробітку становить близько 10 тис га земель. Потужності заводу з переробки соняшника складають 35 тис тон насіння соняшника на рік, будується другий завод, розрахований на переробку 170 тис тон соняшника на рік.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про ресторатори США вимушені масово припиняти свій бізнес.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також