Новини / Фінанси     27 липня 2020 11:20

ЄБРР надає компанії «Нібулон» стабілізаційну позику $27 млн

Фінансування потрібне для поповнення обігових коштів для закупівлі, переробки, зберігання, транспортування та подальшого експорту сільськогосподарської продукції

Європейський банк реконструкції та розвитку надає групі компаній «Нібулон» позику до $27 млн для забезпечення стабільних обсягів торгівлі. Фінансування націлене на потреби в оборотних коштах на закупівлю, переробку, зберігання, транспортування та подальший продаж на експорт сільськогосподарської продукції. Про це повідомляють у пресслужбах «Нібулон» і ЄБРР.

Фінансування є частиною пакету солідарності ЄБРР, який спрямований на забезпечення безперервності роботи основних підприємств та послуг, які зазнали економічного впливу від COVID-19. Всього ЄБРР розраховує спрямувати у 2020-2021 роках в бізнес до $21 млрд за 2020-2021 роки для боротьби з коронавірусною кризою.

Також, як повідомляють у «Нібулон», компанію з офіційним візитом вперше відвідав віцепрезидент ЄБРР Алан Пію.

Разом із очільником компанії Олексієм Вадатурським та фінансовим директором Ольгою Бабаніною делегація у складі віцепрезидента ЄБРР Алана Пію, заступника голови ЄБРР в Україні Лесі Кузьменко та провідного банкіра департаменту агробізнесу ЄБРР Анни Лебединець відвідала спочатку суднобудівно-судноремонтний завод, де особливу увагу було приділено саме новим цехам підприємства, що були збудовані у рамках чергового етапу реконструкції, який проходив за підтримки у т. ч. і ЄБРР.

«Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» виконує роботи з повнокомплектного будівництва суден та судноремонту, які відповідають вимогам Регістра судноплавства України. Одночасно з цим ми активно ведемо роботи з реконструкції та модернізації підприємства. Усе це ми робимо для того, щоб наш завод був кращим в Україні», – зазначив у ході перемовин Олексій Вадатурський.

Також керівник компанії відмітив, що сьогодні на всіх суднобудівних підприємствах країни працює всього близько 3000 осіб, з яких понад 700 працівників забезпечує роботою саме нібулонівська верф. Зокрема, гостям було продемонстровано спущений на воду у травні цього року для добудівних робіт 140-метровий перевантажувач NIBULON MAX.

Читайте: IFC надає «Концерну Галнафтогаз» позику $35 млн для проекту співпраці з фермерами 

«Усі, хто приїжджає до нас на ССЗ, кажуть, що неможливо за такий короткий термін завершити будівництво цього судна», – розповів генеральний директор «Нібулон».

На перевантажувальному терміналі делегацію ЄБРР ознайомили повним циклом обслуговування транспорту, який заходить на територію термінала, системою кодування постачальників зернової продукції, яка робить процес приймання зернових повністю автоматизованим та повністю виключає можливість працівників впливати на процес оцінки якості зерна.

Загалом, як зазначають у компанії, ЄБРР і «Нібулон» об’єднує давнє партнерство, яке розпочалось з отримання українською компанією кредиту ще у липні 2010 року. За цей час компанією погашено кредитних ресурсів ЄБРР у розмірі $450 млн.

«За підтримки цієї міжнародної фінансової установи «Нібулон» самостійно взялася за відродження внутрішніх водних перевезень і суднобудування – галузей, які до цього часу вважалися навіки втраченими», – підкреслено у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що компанія Grain Alliance залучила кредит ЄБРР у розмірі 7 млн євро.

Читайте також