Новини / Рослинництво     10 липня 2019 12:38

У Канаді вивели ранньостиглий сорт солодкої картоплі – Radiance

Солодку картоплю (батат) Канада імпортує зі США. Це культура, що має довгий термін дозрівання і вирощується в південних районах. Проте нещодавно канадські селекціонери створили ранньостиглий сорт, який тепер можуть вирощувати місцеві фермери.

Про це повідомляє AgroXXI.

Солодка картопля (батат) родом із Перу. Вважається, що вона набагато корисніша, ніж звичайна картопля, належить до продуктів з низьким глікемічним індексом і рекомендована для харчування хворих на цукровий діабет.

Читайте: Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

Канада в немалих кількостях імпортує цей продукт зі США: зокрема у 2018 році було ввезено близько 72 000 метричних тонн солодкої картоплі. Це сорти, створені для півдня США, де, порівняно з умовами Канади, довший сезон вирощування.

З огляду на це вчені із Центру досліджень та інновацій Vineland  (Онтаріо) вивели власний сорт солодкої картоплі – Radiance. Агрономічні випробування, які підтвердили  врожайність сорту та більш ранні терміни його дозрівання (на 10–12 днів), тривали три роки і проводилися в господарствах на всій території Канади.

Тепер Канада може більше не покладатися на імпорт солодкої картоплі, а впроваджувати виробництво цієї культури на своїх полях. Центр популяризуватиме сорт серед канадських фермерів.

Ранньостиглий сорт привернув увагу овочівників і за межами Канади. Наразі його тестують у Європі та США.

Landlord раніше повідомляв про чипсові сорти картоплі – їх технологію вирощування, ціну та експортний потенціал.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також