Новини / Технології     19 червня 2019 13:22

У ЄС заборонили хлорпрофам. Картоплярі підраховують збитки

Після запеклих суперечок в ЄС таки заборонили хлорпрофам – один із важливих пестицидів у сучасному картоплярстві. Очікується, що внаслідок цього витрати європейських виробників на збереження якості картоплі значно зростуть.

Про це повідомляє AgroXXI.

Придушення проростків є ключовою частиною зберігання картоплі, і у світі досить поширеною практикою став контроль проростання шляхом післяжнивних обробок зібраного урожаю хлорпрофамом.

Запеклі суперечки про долю хлорпрофаму в Єврокомісії велися з початку року. Ще в лютому Європейський постійний комітет з рослин, тварин, продуктів харчування та кормів виносив на голосування заборону хлорпрофаму, але тоді голосів на підтримку рішення не вистачило.

Читайте: Сир із кеш’ю та місо: веганська продукція ставить палки в колеса молочній галузі США

18 червня стало відомо, що Єврокомісія опублікувала постанову про непоновлення затвердження активної речовини хлорпрофаму. З огляду на це держави-члени ЄС повинні відкликати дозволи на ЗЗР, які містять хлорпрофам як активну речовину, до 8 січня 2020 р.

Очікується, що заборона викличе серйозні проблеми в агросекторі. Витрати на збереження якості картоплі в європейських виробників очікувано зростуть, тоді як хлорпрофам усе ще буде дозволений у США і Канаді – країнах, які вважаються головними конкурентами ЄС на світовому ринку.

Landlord раніше повідомляв про те, що у штаті Нью-Йорк заборонили хлорпірифос.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також