Новини / Рослинництво     17 січня 2019 13:25

У Франції введено негайну заборону на засіб від бур’янів, що містить гліфосат

Французький суд встановив негайну заборону на ЗЗР Roundup Pro 360, створений на основі гліфосату, визнавши його небезпечним. Компанія Bayer, якій належить виробник препарату – Monsanto, заявляє про свою незгоду з цим рішенням.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

Суд у Ліоні ухвалив, що дозвіл французького агентства з охорони навколишнього середовища ANSES, виданий у 2017 р. на препарат Roundup Pro 360, не враховує потенційні ризики для здоров’я.

ЧитайтеРиба годує рослини – створено унікальний акваріум для вирощування овочів

Незважаючи на схвалення Євросоюзом активної речовини (гліфосату), суд визнав, що гербіцид Roundup Pro 360 є потенційно канцерогенним продуктом для людей, імовірно токсичним для репродукції людини і для водних організмів. У своєму рішенні суд спирався на наукові дослідження та експерименти на тваринах.

Таким чином, продаж, поширення і використання гербіциду RoundUp Pro 360 на сьогодні заборонено.

Компанія Bayer, яка у зв’язку із забороною нестиме збитки, заявляє про безпечність засобу: «Ця рецептура продукту, як і всі засоби захисту рослин, пройшла сувору оцінку французької влади (ANSES)».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Канаді гліфосат схвалено для подальшого використання в сільському господарстві країни. Завершено дослідження, в якому встановлено, що продукти гліфосату не несуть небезпеки для людей або довкілля, якщо вони правильно промарковані й використовуються належним чином.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також