Новини / Інтерв'ю     27 листопада 2020 11:15

У ФГ Верес роблять ставку на швидкодоступні для рослин добрива

Керівник господарства Олександр Скляров переконаний, що потрібно навчитися працювати з тією вологою, яка є в ґрунті

Наприкінці осені саме час потурбуватися про вибір стратегії мінерального живлення рослин навесні. Витрати на добрива зазвичай становлять від 25 до 50% сукупних витрат на вирощування сільгоспкультур. Їх правильне застосування дає змогу істотно підвищити стійкість рослин до стресів та фінальну врожайність.

«Раніше використовували різні добрива. Вносили їх переважно навесні. Здебільшого вони не встигали розчинитися у ґрунті й восени ми знаходили у ньому сухі гранули. Зараз ми повністю перейшли на швидкорозчинні імпортні добрива, зокрема Росаферт. Використовуємо їх на соняшнику, кукурудзі, озимій пшениці, часом і на ячмені», — розповідає Олександр Скляров.

Найчастіше у ФГ «Верес» застосовують формуляцію, яка крім азоту, фосфору та калію містить ще й сірку. Добрива вносяться припосівним способом у нормі від 100 до 150 кг/га.

«Якщо доступний азот завжди можна дати рослинам навесні, то із фосфором та калієм ситуація значно складніша. Це малорухливі елементи, які потребують особливих умов (високої вологості, стабільної температури понад 10 °C тощо). У складі сучасних добрив, які ми використовуємо, фосфор міститься у трьох максимально доступних для рослин формах. Коренева система починає засвоювати його відразу, причому цей елемент живлення постачається їй пролонговано. Вже за декілька днів візуально помітно результат і по кореневій системі, і по кольору рослин, і по листу», — пояснює керівник ФГ «Верес».

Читайте: Агрострахування — це унікальна парасолька фінансового захисту для фермера

За його словами, прибавка врожайності завдяки внесенню імпортних добрив становить від 10 до 15 ц/га на озимій пшениці та до 10 ц/га на соняшнику. Олександр Скляров переконаний, що за нинішніх посушливих умов потрібно ефективно відпрацювати кожен елемент технології, у тому числі й мінеральне живлення рослин.

«Не в моїх правилах на щось нарікати. Ідуть дощі — чудово. Немає їх — все одно потрібно працювати», — стверджує Олександр Олександрович.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про врожайність озимої пшениці у 62 ц/га «на коло» говорить сама за себе – Олександр Скляров

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також