Новини / Думки     19 жовтня 2020 13:30

У держави немає відповіді на виклики, які постали перед агросектором – Геннадій Новіков

Українським аграріям, які стали жертвами несприятливих погодних умов доводиться самостійно вирішувати свої проблеми. Рятує лише взаємовиручка і підтримка колег

Українським аграріям, які стали жертвами несприятливих погодних умов, не доводиться сподіватися на державу – рятує лише взаємовиручка і підтримка колег. Про це в ході онлайн-конференції «Озима сівба 2020 в Україні: умови, фактори ризику, тактика аграріїв» заявив голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

«Мене як товаровиробника не задовольняє відсутність у держави відповідей на виклики, перед якими постали аграрії. Не запропоновано жодних варіантів виходу з цієї ситуації для сільгоспвиробників з найбільш постраждалих регіонів – Донеччини, Луганщини, Харківської області та Бессарабії. Ці регіони з початку року продовжують потерпати від посухи», – сказав він.

Наразі аграрії самі виступають з ініціативами щодо запровадження нормальної системи страхування посівів, починаючи вже з осені цього року. Однак, не зважаючи на чималі кошти, які виділені бюджетом на підтримку аграрного сектору економіки, не зважаючи на вкрай складну ситуацію в низці областей, реальних кроків у цьому напрямку держава так і не зробила.

Читайте: Як аграрній компанії обрати логістичного партнера, що сформує оптимальну пропозицію

За словами пана Новікова, єдиним порятунком для підприємців стала допомога колег з регіонів, де не було таких катаклізмів і вдалося зібрати нормальний врожай. За останніми підрахунками, членами «Аграрного союзу» було надіслано у постраждалі господарства близько 300 тонн озимої пшениці та 300 тонн озимого ячменю для проведення посіву озимини.

Геннадій Новіков висловив сподівання, що законопроект про агрострахування, який наразі напрацьовується у парламенті, буде прийнято у найкоротші строки.

Як зауважив під час конференції Володимир Голованьов, голова відокремленого підрозділу «Донецька обласна організація ГС «АСУ», «Я 22 роки керую господарством і цей рік – найтяжчий. Останні опади у нас були 28 червня. Після цього все, що випадало – 2-3 мм дощу. Два тижні тому за прогнозами мали піти дощі, тож ми провели посівну. Але замість опадів пройшов ураган і в деяких господарствах просто повидувало насіння та добрива в лісосмуги».

Володимир Голованьов також повідомив, що чимало аграріїв зі сходу країни шукають насіння ячменю та інших культур, щоб вже весною пересівати постраждалі площі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про що говорили фермери на відкритті з’їзду «Аграрного союзу України».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також