Новини / Рослинництво     08 вересня 2020 18:27

Найбільші проблеми фермерів: про що говорили на відкритті з’їзду Аграрного союзу України

Серед питань першого дня роботи ключовою темою став розгляд ситуації щодо підтримки фермерських господарств Одещини та Миколаївщини, постраждалих внаслідок посухи

Вчора, 7 вересня 2020 року, розпочалась нарада-семінар Ради Громадської спілки «Аграрний союз України», присвячене найбільш актуальним проблемам агровиробників. Перелік питань тижневого семінару досить широкий – аналіз урядових програм державного фінансування агросектору до 2023 року, обговорення земельної реформи і напрацювання відповідних рекомендацій, пошук шляхів розвитку аграрного страхування тощо.

Але серед питань першого дня роботи ключовою темою засідання став розгляд ситуації щодо підтримки тих фермерських господарств Одещини та Миколаївщини, на полях яких частково чи повністю загинули посіви озимих культур. Загалом на полях господарств, які входять до ГС «АСУ» загинуло 8123 га озимих.

Саме тому, раніше, на виїзному засіданні Ради Громадської спілки «Аграрний союз України» було прийнято рішення про допомогу постраждалим фермерам. Загалом потреба у посівному матеріалі склала 988 тон озимої пшениці, 380 тон озимого ячменю та 132 тони гороху.

Голова «Аграрного союзу України» Геннадій Новиков наголосив на тому, що на прохання про допомогу відгукнулися вже десятки керівників господарств із різних областей України. Наразі вже зібрано 255 тон насіння озимої пшениці та 45 тон насіння озимого ячменю.

«Це вкотре доводить, що члени Аграрного союзу України – це одна велика родина. Ми не залишаємо один одного і завжди готові прийти на допомогу в біді. Саме завдяки взаємовиручці ми разом здатні подолати найскладніші виклики», – резюмував Геннадій Новіков.

На семінарі були вручені подяки ГС представникам  44-ох господарств, що вже приєдналися до програми допомоги. При цьому, цифри не остаточні – до програми постійно долучаються нові фермери.

Розмір допомоги є досить суттєвим. Наприклад, з Кіровоградської області, з урахуванням витрат на транспорт, було відправлено насіння приблизно на 180 000 грн. Тож є сподівання, що необхідний обсяг посівного матеріалу буде зібрано, і фермери із постраждалих областей зможуть нормально відсіятися та зберегти свій бізнес.

Читайте: EURALIS Semences і CAUSSADE Semences Group завершили злиття

Що означає ця допомога емоційно розповів Дмитро Аретеменко, голова СВК «Вікторія» Кілійського району Одещини – по цьому регіону посуха вдарила, мабуть, щонайбільше.

За його словами, господарство, що обробляє 1 600 га, зібрало лише 500 тонн озимни, чого ледь вистачить для розрахунку з власниками паїв. Посіяні вже навесні кукурудза і соняшник дали по… 200-300 кг з гектара на кращих полях. Якби не надане колегами насіння, ані «Вікторія», ані інші господарства Одеської області проводити сівбу озимини вже б не змогли.

Ініціатива аграріїв доводить, наскільки ефективним може бути об’єднання агровиробників і які завдання воно здатне вирішувати. З іншого боку, дещо розачаровує позиція держави – ще навесні представники уряду декларували, що розглядається питання фінансової допомоги постраждалим господарствам з боку держави. Зокрема, називалася цифра 5 000 грн за кожен гектар загиблих ранніх зернових. Втім, ця підтримка так і залишилася на словах.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Альфа-Банк Україна та АСТАРТА уклали партнерську програму для агровиробників.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також