Новини / Рослинництво     25 березня 2024 13:06

У Чернігівській області фермери розпочали посівну у ранні строки


Цього року чернігівські аграрії отримали вигоду від сприятливих погодних умов, що дозволили їм розпочати посіви раніше, ніж зазвичай. Замість традиційного терміну в кінці березня або на початку квітня, вони вже активно зайнялися цим.

Цю інформацію надала Чернігівська обласна військова адміністрація.

Фермерські господарства та агропідприємства області розпочали сіяти різноманітні ярі зернові культури, такі як овес, пшениця, ячмінь та горох. Зараз вже засіяли перших 5,6 тисячі гектарів.

Очікується, що загальна площа посівів в області у 2024 році досягне 1249,9 тисячі гектарів, з них 965,6 тисячі гектарів припадають на ярі зернові та зернобобові культури, технічні, баштанні, картоплю та овочі.

Також в ОВА повідомили, що триває процес підживлення озимих сільгоспкультур, а посіви озимини залишаються в задовільному стані. Погодні умови є сприятливими, а запас вологи в ґрунті достатній.

Нагадаємо, сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.

У південних регіонах України (Херсонщина, Одещина та Миколаївщина) аграрії минулого тижня почали контрактувати пальне під посівну.

На Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів

Варто відзначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.

Серед ярих зернових – ранні ярі: ячмінь, горох, пшениця та овес займуть 91,5 тис. га. Їх сівба фактично розпочалася. Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.

Новини за темою:  Коваль закликав бізнес Данії інвестувати в агросектор України та створювати спільні бренди

У групі пізніх зернових до посіву підлягає 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25,0 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.

Двадцять областей розпочали посівну ярих культур. Станом на 21 березня в Україні засіяно 214,5  тис. га зернових та зернобобових культур (3,8%). З них – 29  тис. га пшениці(11,8%), 117,3  тис. га ячменю (14,3%),  53,1 тис.  га гороху (33,2%) та 10,6 тис. га вівса (6,5%).

У Дніпропетровській області зараз проводиться посів ярого ячменю і гороху, як повідомив директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель у коментарі для «Відкритого». За його словами, звичайно, в області засівали 100-150 тисяч гектарів ячменю, але цього року прогнозується менше, вже є недосів на 30%.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також