Новини / Тваринництво     10 липня 2019 16:18

У Черкаській області збудували унікальний комплекс з відгодівлі телят (ОНОВЛЕНО)

На Черкащині відкривають відгодівельний комплекс для телят, обладнання для якого придбано за грантові кошти USAID. Тепер селяни зможуть віддавати сюди на відгодівлю бичків, при цьому витрати будуть значно меншими, ніж при вирощуванні молодняка в домашньому господарстві.

Про це повідомляє прес-служба АТУ.

У смт Цибулів Монастирищенського району Черкаської області 10 липня відбулося урочисте відкриття комплексу з відгодівлі бичків СОК «Бики Черкащини». Об’єднання, яке сьогодні є членом АТУ, було створене для підтримки селян, що займаються вирощуванням ВРХ та виробництвом молока.

На заході виступили директор проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Кірк Реймер, голова АТУ Ірина Паламар, представники кооперативу та органів місцевої влади.

Грант від Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» на закупівлю необхідного устаткування для відгодівельника СОК отримав у жовтні 2018 р. за сприяння АТУ.

Створення такого комплексу – це сучасна модель підтримки вирощування ВРХ. Тепер селяни зможуть зможуть здавати сюди на відгодівлю телят і отримувати за це гроші без зайвих бюрократичних процедур.

Актуальність проекту

Актуальність проекту зумовлена кричущою ситуацією у вітчизняному тваринництві, за якої домашні господарства, щоб уникнути реєстрації новонароджених телят та сплати податків на продаж молодих тварин, забивають телят у перші 14 днів. Унаслідок цього Україна щорічно втрачає понад 900 тис. телят, або 450 тис. т яловичини. Тобто країна не отримує $400 млн потенційного прибутку.

Читайте: Ринок землі: Земля повинна коштувати близько 5000 євро – Ірина Паламар

Можливості проекту

Збудований комплекс на початку зможе прийняти 500 телят, розширюючись у подальшому до 3000 телят. Кооператив повністю братиме на себе вирощування зданих тварин, при цьому юридично теля залишатиметься у власності члена кооперативу.

Завдяки проекту члени кооперативу зможуть активніше скористатися державними компенсаціями в розмірі 2500 грн на утримання телят віком до 13 місяців.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні назріла гостра потреба в підприємствах з утилізації відходів тваринництва. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також