Новини / Ринок землі     09 липня 2019 08:47

Ринок землі: Земля повинна коштувати близько 5000 євро – Ірина Паламар

Аграрні асоціації активно обговорюють умови відкриття ринку землі в Україні. Як запобігти корупційним схемам при продажу сільгоспугідь, скільки має коштувати земля та хто може її купувати – свою позицію з цього приводу висловила голова Асоціації тваринників Ірина Паламар.

Про це повідомляє прес-служба АТУ.

Ірина Паламар, рішуче стверджує, що перш ніж відкривати в Україні ринок землі, необхідно запровадити виважені механізми захисту прав та інтересів селян.

  1. Слід провести інвентаризацію земель, що забезпечить детінізацію сільськогосподарських угідь і перешкоджатиме створенню корупційних схем.
  2. Необхідно встановити мінімальну і максимальну вартість землі, обов’язково прив’язавши її до реальної ринкової вартості, зокрема і до світової.

Читайте: Чому не варто розпочинати ринок землі з продажу державних угідь – три аргументи

Ірина Паламар наводить приклад Польщі, де земля, яка вважається більш зношеною, ніж в Україні, коштує від 3 тис. євро за 1 га. На думку голови АТУ, вартість української землі має становити близько 5 тис. євро за 1 га, щоб запобігти «прогнозованому масовому» ринку землі та скуповуванню її іноземцями.

«Очікуваний проект Земельної реформи КМУ, планується, передбачатиме прив’язку мінімальної ціни землі до нормативної оцінки (фактично мізерної оцінки). Ми не підтримуємо такі умови», –наголошує Ірина Паламар.

  1. Потрібно вдосконалити механізм іпотеки землі, який дозволить залучити кредити на розвиток агросектора під заставу землі.

Встановивши високу мінімальну ціну на землю, Україна зможе отримати реальні кредитні кошти, які відповідають дійсній вартості землі, та інвестувати їх у розвиток сільського господарства.

  1. Першочергове право на викуп земельної ділянки сільгосппризначення має надаватися фізичній чи юридичній особі, яка нею користується на цей час.

«Якщо люди не зможуть викупити паї, які самі ж обробляють, це викличе народний бунт, люди перекриватимуть дороги, захищаючи свою власність», – вважає Ірина Паламар

  1. На придбання землі іноземними компаніями слід запровадити тимчасові обмеження.

Експерт наводить приклад європейських країн, які встановили перехідний період, протягом якого іноземці не можуть купувати сільгоспугіддя. В Естонії, Латвії, Литві, Румунії, Словаччині, Угорщині, Чехії – це 7 років, у Болгарії – 10 років, у Польщі – 12 років.

Як повідомляв Landlord, Володимир Зеленський заявив, що ринок землі можна відкрити вже у 2019 році, але для цього потрібно провести інформаційну кампанію серед населення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також