Новини    02 червня 2023 15:08

У Буцькій громаді Черкащини планують постачати згущене молоко по всій Україні


Згущене молоко з Буцької громади планують постачати до великих мереж супермаркетів по всій країні, як і продукцію з інших громад. Над цим працюють фахівці програми «Сади Перемоги». Оскільки ця ініціатива всеукраїнська, то вони орієнтуються на те, що вирощують і виробляють у тих чи тих громадах.

Про це повідомив очільник громади Сергій Залізняк.

“Спершу ми планували продавати молоко в магазинах на території громади. Буцька ТГ — туристична, думали, що в такий спосіб про наше згущене молоко дізнаються не лише в Україні, а й за кордоном. Проте маємо рухатися за програмою “Садів Перемоги”: йдеться насамперед про забезпечення продуктами своїх громад, а надлишком — країни”, — пояснює Сергій Залізняк.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, виготовляти згущене молоко у великих партіях планують на Буцькому заводі продтоварів. Нині вже підписаний договір. За словами голови громади, завод має приміщення, потужності й весь пакет дозвільних документів із необхідних служб.

“Найближчим часом ми отримаємо право продавати своє згущене молоко на полицях магазинів. Йдеться про надлишок. Нині ми готуємо його самі для бучан, не для продажу, та розуміємо, що є сировина, до того ж собівартість молока набагато нижча, ніж у магазинах. Наразі наше комунальне підприємство узгоджує питання з документами”, — підтверджує голова громади.

Завод продтоварів нині є хабом, де формують пакети з гуманітарною допомогою. Тут виготовляють вермішель, крупи, олію, а незабаром готуватимуть і згущене молоко, що також додаватимуть у благодійні пакунки.

«Ми готові переробляти стільки молока, скільки даватимуть фермери. Оскільки з місцевого заводу розвозять допомогу в Харків, Херсон, думаю, йдеться про немалу кількість», — запевняє Сергій Залізняк.

Він сподівається, що врегулювати всі юридичні питання й дати старт виробництву згущеного молока вдасться вже влітку.

Нагадаємо, для того, щоб мати постійно в наявності певну кількість власної сировини, державне підприємство “Шацький молокозавод” створили фермерське господарство “Полісся-молоко”.

Молочна компанія “Волошкове поле” планує подвоїти виробництво ультрапастеризованого молока, інвестувавши 1,5 млн євро на постачання лінії “Тетрапак” та збільшивши виробничі потужності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...