Новини / Думки     15 січня 2021 14:05

У Бесарабії до 30% фермерів згорнули діяльність – Денис Марчук

Без дієвого механізму агрострахування і прозорої державної підтримки сільськогосподарських виробників, уникнути руйнівних наслідків посух у майбутньому неможливо

Багато агровиробників у південних областях не змогли відсіятися восени і не зможуть цього зробити навесні. При цьому до 30% фермерів у Бесарабії згорнули свою діяльність.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в ефірі на Першому діловому каналі. При цьому він послався на слова голови асоціації «Фермери Бесарабії» Алли Стоянової.

«Було багато погодних катаклізмів, зокрема, критично не вистачало вологи в грунті. Зрештою це спричинило справжню катастрофу: загибель посівів та істотний недобір врожайності», – зазначив Денис Марчук.

Внаслідок цього чимало фермерів не змогли посіяти озимі культури.

«У них не було коштів на пальне, насіння, добрива та ЗЗР. При цьому люди не змогли віддати взяті під врожай 2020 року кредити. Для того, щоб посіяти навесні 2021 року знову потрібно десь взяти гроші. Це справжня катастрофа! Постраждала вся соціальна інфраструктура регіонів. Як ми знаємо, на жаль, кілька аграріїв навіть скінчили життя самогубством», – розповів Денис Марчук.

Читайте: У 2021 році в Україні додатково посіють майже 500 тис га соняшника

За його словами, Всеукраїнська аграрна рада зробила все можливе, аби якось вирівняти ситуацію. Зокрема, для фермерів із постраждалих регіонів по всій Україні збирали та безоплатно передавали посівний матеріал.

Денис Марчук прогнозує декілька варіантів запобігання таким ситуаціям у майбутньому. Зокрема, фахівець вважає, що повинен бути глобальний підхід до зрошення. Буде створено асоціацію водокористувачів, котрі візьмуть на баланс системи, що подають воду на поля. В інакшому разі вони будуть зруйновані, оскільки із колишніх 500 тис га під зрошенням в Україні нині лишилося тільки 300 тисяч га.

Окрім цього, має бути впроваджено механізм дієвого агрострахування. З цією метою подано законопроект №4101, котрий як сподівається Денис Марчук, буде прийнято вже у першому кварталі 2021 року.

І нарешті в державному бюджеті має бути обов’язково передбачена стаття надання фінансової допомоги аграріям в разі загибелі посівів внаслідок погодних катаклізмів. Зокрема, у 2020 році таку підтримку не було надано через відсутність відповідного положення у законодавстві. Однак декому із фермерів відтермінували виплати за кредитною програмою «5-7-9»% або ж знизили ставку кредиту до 0%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на овочі почнуть зростати наприкінці лютого – Денис Марчук

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також