Новини    16 лютого 2022 12:46

У 2022 році в Україні планують звести 8 насіннєво-селекційних заводів

Українські лісівники поспілкувалися з представниками компанії ВСС, технології шведської компанії вважають передовими на ринку

В Україні за 2022 рік планується збудувати вісім насіннєво-селекційних заводи, що дозволить значно збільшити потужності вирощування садивного матеріалу. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства лісових ресурсів України.

“Українські лісівники поспілкувалися з представниками компанії ВСС, технології якої будуть використані під час будівництва, щодо будівництва центрів і вирощування сіянців із закритою кореневою системою”, – йдеться у повідомленні.

Зауважується, що шведські колеги поділилися власним досвідом створення лісових розсадників для вирощування садивного матеріалу із ЗКС (закритою кореневою системою – ред.). Окрім цього, було презентовано переваги зазначеного методу, представлено різні види та системи контейнерного вирощування.

Зазначається, що цьогоріч планується розширення лісорозсадницьких комплексів на Тернопільщині та Хмельниччині.

“У 2021 році ми відкрили два насіннєво-селекційні заводи – на Львівщині та Донеччині. У 2022 році плануємо збудувати заводи у Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Сумській та Чернігівській областях. У цьому ж році плануємо розширення лісорозсадницьких комплексів на Тернопільщині та Хмельниччині”, – наголосили у держагентстві.

Окремо було зауважено, що даний підхід дозволить успішно реалізувати програму “Зелена країна” і висадити 1 мільярд дерев за 3 роки.

Нагадаємо, понад 100 світових лідерів на кліматичному саміті у шотландському Глазго домовились розв’язати проблему масових вирубок лісів до 2030 року в межах першої великої угоди саміту COP26.

Раніше Landlord повідомляв, що слідчі ДБР повідомили про підозру лісничому, помічнику лісничого та майстру лісу Мокрянського лісництва. Посадовці здійснили незаконні рубки дерев на понад 5,3 млн гривень.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...