Новини / Політика     04 лютого 2021 17:20

Рада затвердила закон про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

Закон, прийнятий парламентом в цілому, врегульовує бюрократичні процедури і значно скорочує терміни видачі дозвільної документації у тваринницькій галузі

Парламент затвердив у другому читанні та в цілому законопроєкт №3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин». За відповідне рішення проголосували 305 народних депутатів.

Головною метою нового документу є наближення гармонізація українського законодавства з нормами ЄС, які регулюють питання здоров’я і благополуччя тварин.

Зокрема, він врегульовує ключові питання, які стосуються захисту здоров’я тварин, здійснення карантинних заходів, виробництва, обігу і застосування ветеринарних препаратів тощо. Так, передбачено введення нових правила виробництва, обігу та застосування ветеринарних лікарських засобів, аналогічні до тих, що закріплені у відповідному Регламенті ЄС. Передбачається безстрокова державна реєстрація ветеринарних лікарських засобів на відміну від норм чинного закону України «Про ветеринарну медицину» за яким максимальний термін дії державної реєстрації ветеринарного препарату становить 5 років. Ліцензуванню підлягатиме не тільки виробництво, а й імпорт, оптова та роздрібна реалізація ветеринарних лікарських засобів.

ЧитайтеУкраїнське тваринництво стало збитковим уперше з 2007 року

Крім того, закон зменшує кількість дозвільних документів у галузі ветмедицини з п’яти до трьох, істотне скорочення строків видачі таких документів (з одного місяця до одного дня), передбачена можливість видачі ветеринарних документів і ветеринарних рецептів в електронній формі.

Також, відповідно до нового закону, в Україні буде створена база даних ветеринарного фармакологічного нагляду, яка дозволить оперативно реагувати на загрози, пов’язані із застосуванням ветеринарних лікарських засобів та вчасно вживати відповідні заходи.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як розвивається органічне землеробство у Німеччині.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також