Новини / Аналітика     16 квітня 2019 16:46

У 2019 році експорт ріпаку з України складе рекордні 3 млн т

Збільшення площ під озимим ріпаком, а також добрі результати перезимівлі цієї культури  дозволяють прогнозувати виробництво ріпаку в цьому сезоні на рівні 3,5 млн т, що на 23% більше порівняно з попередніми оцінками. Такий показник є рекордним для України.

Про це заявила, виступаючи на 16-й міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я», експерт олійного ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Юлія Гаркавенко.

Як розповіла експерт, українські фермери розширюють посівні площі під ріпаком уже третій рік поспіль. Серед чинників, що зумовлюють нарощування обсягів виробництва ріпаку, високі ціни на цю культуру, висока маржа і високий попит на ріпак з боку країн ЄС.

Читайте: BASF представив інноваційне пакетне рішення продажу насіння озимого ріпаку

За даними Мінагрополітики, у 2018 році озимий ріпак в Україні посіяно на 1,3 млн га, що на 283 тис. га більше порівняно з 2017-м. Стан перезимівлі посівів ріпаку в цьому сезоні оцінюють як один із кращих за останні кілька років.

Зазначені фактори дають можливість передбачити в Україні у 2019 р. рекордний урожай ріпаку. На думку експертів, оптимальний прогноз щодо виробництва ріпаку в цьому сезоні – 3,5 млн т, що на 23% більше порівняно з попереднім прогнозом. За словами Юлії Гаркавенко, якщо погода навесні буде сприятлива, то прогноз може ще підвищитися.

З огляду на рекордний урожай ріпаку, аналітики передбачають подальше зростання його переробки і рекордний експорт ріпаку – на рівні 3 млн т.

Як відзначила Юлія Гаркавенко, в цьому сезоні, можливо в наступному, Україна має всі шанси відкрити для себе ще один, достатньо великий ринок ріпаку – це Китай.

«Через торгову війну, цього разу з Канадою. Китай буде змушений шукати альтернативних постачальників ріпаку. І Україна в цьому випадку виглядає найбільш привабливою», – роз’яснює аналітик.

Проте є одна важлива перешкода на цьому шляху: Україна не може постачати ріпак до Китаю, оскільки в неї немає дозвільних документів. Їх треба отримувати, як це було із соняшниковою олією і соняшниковим шротом. А поки цього не відбулося, Україна експортуватиме до Китаю не ріпак, а ріпакову олію – коментує аналітик.

За словами Юлії Гаркавенко, експорт ріпакової олії з України зріс від 8 тис. т. у 2017 р. до 67 тис. т у сезоні 2018–2019 рр., при цьому Китай купує значно більше української ріпакової олії, ніж країни ЄС.

Як повідомляв Landlord, в Україні у 2018 році зібрали 2,75 млн т ріпаку, що на 25,3% більше порівняно з 2017 роком.

Читайте також