Новини / Рослинництво     09 березня 2019 10:31

У 2018 році конфісковано 106 тис. тонн підробленого насіння – Syngenta

Підробка насіння сільгоспкультур становить величезну загрозу для продовольчої безпеки країни. Як запобігти фальсифікаціям у насіннєвій галузі, обговорювали учасники клубу «Насіннєва гільдія», організатором якого виступила компанія Syngenta, а співорганізатором та медіапартнером – Landlord.

На засіданні клубу «Насіннєва гільдія», що відбулося 5 березня у приміщенні готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv, з доповіддю «Підробка насіння сільгоспкультур – загроза для продовольчої безпеки країни» виступив Олег Шишацький, менеджер із безпеки Syngenta, Україна та Східна Європа.

Провідний фахівець розповів, що компанія Syngenta займає активну позицію в боротьбі з підробками і проводить жорстку політику, спрямовану на боротьбу з фальсифікатом.

Читайте: На розробку нового гібрида потрібно 10 років – Syngenta

У результаті у 2018 р. з ініціативи Syngenta проведено 32 рейди (порушено кримінальні справи), під час яких конфісковано 1 624 497 кг контрафакту (зокрема насіння 106 220 кг) суму $240,9 млн.

За трьома судовими рішеннями організаторів засуджено на термін від 3 до 5 років з конфіскацією особистого майна, а на користь Syngenta стягнуто 578 тис. грн.

Також було вилучено 1673 інтернет-сайти з продажу підробок продукції Syngenta. Олег Шишацький відзначив, що 90% усіх продажів фальсифікованого насіння здійснюється через Інтернет.

Landlord раніше повідомляв про те, що на першому засіданні «Насіннєвої гільдії 2019» обговорювалися такі актуальні проблеми: як бути фермерам в умовах політичної нестабільності, ключові питання розвитку насіннєвого ринку України та яким має бути ринок землі.

Читайте також