У 2017 році Україна за “непрямими” контрактами експортувала фуражну кукурудзу на суму $2,975 млрд. Про це повідомляє «Держзовнішінформ».
«У 2017 році експорт фуражної кукурудзи з України досяг позначки у 19,39 млн тонн на суму $2 974,5 млн, що на 12,2% перевищувало обсяг експорту в натуральному вираженні та на 12,7% – вартісний показник експорту за 2016 рік. Однак лише 2% фуражної кукурудзи, або 467,3 тис тонн, було експортовано за контрактами, де покупцем виступала країна призначення товару», – цитується в повідомленні начальник управління досліджень агропромислового комплексу та хімічної промисловості «Держзовнішінформу» Антон Порембський.
За його словами, 98% кукурудзи (18,9 млн тонн на $2,9 млрд) було експортовано за “непрямими” контрактами, у багатьох з яких покупцями були компанії, зареєстровані в низькоподаткових юрисдикціях.
«Український товар фізично поставлявся безпосередньо країнам-споживачам, які в деяких випадках були тими ж країнами, куди він поставлявся і за «прямими» контрактами», – йдеться в повідомленні.
Середня ціна таких операцій становила $153 за тонну, що на $10 нижче, ніж за “прямими” контрактами. «Держзовнішінформ» підкреслює, що через це Україна недоотримала $352,2 млн.
Як повідомляв LANDLORD, з початку поточного маркетингового року Україна експортувала 11,6 млн тонн кукурудзи.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!