Новини    16 березня 2018 11:01

У 2017 році споживачам повернуто вдвічі більше грошей за неякісні товари та послуги


У минулому році споживачам повернуто майже 6 млн гриввень за неякісні товари та надані послуги, що в двічі більше ніж у 2016 році. Про це заявив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

За даними Держпродспоживслужби, впродовж 2017 року до територіальних органів Держпродспоживслужби надійшло понад 19,7 тисяч пропозицій, звернень, скарг та заяв від споживачів, з яких на особистому прийомі прийнято майже 6 тисисяч. За результатами розгляду цих звернень у 39% вимоги громадян задоволені. Зі слів голови Держпродспоживслужби у збільшенні повернутих грошей ключовим чинником виявилось зростання кількості обізнаних споживачів.

«За останній час поінформованість українського споживача про свої права зросла, про що свідчить і збільшення в рази кількості звернень громадян, які надходять до Держпродспоживслужби. Однак аналіз якості підготовки звернень свідчить про недостатню юридичну обізнаність самих споживачів у сфері захисту своїх прав», – зауважив Володимир Лапа.

Та додав, що підвищенню рівня споживчої освіти громадян Держпродспоживслужба приділяє значну увагу. На вирішення цього питання, зокрема, спрямований нещодавно затверджений Урядом план заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

«Покупці зазвичай знають про куточки споживача, які розміщені в магазині, де, до речі, містить основні дані про суб’єкта господарювання, книгу скарг і пропозицій, а також закон «Про захист прав споживачів», однак мало використовує цей інструмент, щоб обстоювати свої інтереси. Держпродспоживслужба продовжує працювати, щоб покращити цю ситуацію: поширюємо роз’яснення щодо актуальних питань у сфері захисту прав споживачів, піднімаємо цю проблематику через засоби масової інформації, працюємо з асоціаціями та профільними вишами», – заявив Володимир Лапа.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...