Новини / Тваринництво     03 березня 2025 19:38

Імпорт свинини в Україну зріс у січні, але не вплинув на ринок


У січні 2025 року Україна імпортувала 323 тонни свинини, що в 2,3 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Попри зростання, імпортний потік залишається незначним і не впливає на кон’юнктуру внутрішнього ринку, повідомляє асоціація «Свинарі України».

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У січні 2025 року Україна імпортувала 323 тонни свинини, що на 57,9% більше у грошовому еквіваленті порівняно з січнем 2024 року. Загальна вартість імпорту сягнула $611 тис. Основними постачальниками свинини стали Данія (87,1%) та Нідерланди (12,9%).

За словами представників асоціації «Свинарі України» (АСУ), імпортний потік хоч і пожвавішав, але залишається незначним і не має помітного впливу на кон’юнктуру внутрішнього ринку.

Експорт свинини в січні 2025 року склав 295 тонн, що в 2,3 раза більше, ніж у січні минулого року. У грошовому еквіваленті експорт приніс $832 тис., що на 2,6 раза більше, ніж торік. Основними покупцями української свинини стали Гонконг (37,8%), ОАЕ (29,3%) та Ліберія (9,5%).

Зростання інтересу українських м’ясопереробників до імпортної свинини спричинило підвищення внутрішніх цін на сировину. Середня ціна закупівлі живця свиней забійних кондицій у січні зросла на 5,5% порівняно з груднем 2024 року.

«Це нетипово для зимового періоду, але стало відповіддю ринку на скорочення внутрішньої пропозиції», — зазначили в АСУ.

Натомість європейська свинина традиційно дешевшала взимку, що дозволило низці українських м’ясопереробних підприємств оптимізувати витрати на сировину.

Експерти вважають, що поточні обсяги імпорту свинини залишаються незначними для серйозного впливу на внутрішній ринок. Однак зростання попиту на імпортну сировину може свідчити про певні структурні зміни у виробництві та споживанні м’яса в Україні.

Український ринок свинини продовжує демонструвати стійкість, попри зовнішні чинники. Зростання експорту свідчить про конкурентоспроможність української свинини на міжнародному ринку, що є позитивним сигналом для вітчизняних виробників.

Новини за темою:  Фермери отримали перші 386 млн гривень на утримання корів та овець
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також