Новини / Тваринництво     26 квітня 2024 16:18

Фермерам повернуть бюджетні дотації на землю та утримання ВРХ


Міністерство аграрної політики України у 2024 р. відновить бюджетні дотації для фермерів на землю та за утримання великої рогатої худоби (ВРХ), кіз і овець, – повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики відновлення відбуватиметься в наступному розмірі:

  • фермерам, що утримують від 3 до 100 корів – 7 тис грн. за голову;
  • фермерам, що вирощують від 5 до 500 голів кіз чи овець – 2 тис грн. за голову;
  • фермерам, що обробляють від 1 до 120 га землі сільськогосподарського призначення – 4 тис грн. за га.

Для отримання дотацій відомості про отримувача мають бути внесені до Державного аграрного реєстру, оскільки лише через нього онлайн подаватимуться заявки на отримання бюджетних коштів.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі та подати заявку на отримання бюджетних коштів фермери можуть самостійно.

Читайте також: В Україні відновлюють бюджетні дотації на землю

Нагадаємо, ще у квітні цього року міністр агрополітики Микола Сольський заявляв, що до закінчення війни дотацій на тваринництво не буде, оскільки на ці видатки немає коштів. Фінансування від міжнародних донорів було направлено на покриття програми “5-7-9%”.

Спілка молочних підприємств України (СМПУ) зверталася до Міністерства аграрної політики та продовольства з проханням врахувати потреби молочної галузі під час формування бюджетного запиту для підготовки Держбюджету-2024.

Зазначалося, що за останні 6 років (2017-2022) поголів’я корів в Україні знизилось на 36%: у господарствах населення — на 41%, у с.-г. підприємствах — на 18,7 %. Обсяги виробництва молока за цей же період скоротились на чверть із 10,3 млн т у 2017 році до 7,8 млн т у 2022 році. Обсяги надходження молока-сировини на промислову переробку за останні шість років (2017-2022 р.) знизились більш як на 35% (із 4,2 млн т у 2017 р. до 2,7 млн т у 2022 р.).

Новини за темою:  З 20 травня аграрії можуть отримати 7 000 грн за кожну корову: як подати заявку

На Хмельниччині відшкодовували по 10 тис. грн на корову, яка народилася в приватному домогосподарстві та за умов утримання трьох і більше корів.

У Рівненській обласні  у Гощі розвивають високотехнологічну птахоферму, де розміщені інкубатори, яких у світі — одиниці.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також