Новини / Трейдинг     25 січня 2021 14:35

Туреччина скасувала результати тендеру на пшеницю через високі ціни

З 400 тис тонн пшениці, що планувала закупити зернова рада Туреччини, контракти підтверджені на 95 тис тонн зерна. Причина – зниження цін на пшеницю на біржах

Туреччина відмовилась від дорогих контрактів на борошномельну пшеницю на тендері, який проводився 22 січня 2021 року. Початкове, турецька зернова рада (ТМО) оголосила тендер на закупівлю 400 тис тонн червонозерної борошномельної пшениці, потім до тендеру також були допущені і пропозиції білозерної борошномельної пшениці.

Втім, як повідомляє Зерно Он-Лайн з посиланням на інформаціє європейських трейдерів, спочатку було повідомлено про укладання контрактів на постачання всього обсягу зерна – 400 тис тонн. Але, як стало відомо пізно увечері 22 січня, ТМО підтвердила контракти лише на 95 тис тонн червонозерної борошномельної пшениці з протеїном 12,5% довільно походження (поставка – з 29 січня до 26 лотого). Від решти контрактів ТМО вирішила відмовитись через різке зниження біржових котирувань на пшеницю, яке відбулося у минулу п’ятницю на Чиказькій товарній біржі. Загалом було скасовано 10 контрактів.

Також, зазначимо, що зниження котирувань на пшеницю у п’ятницю відбулося і на європейських торгівельних майданчиках – ціни коротких березневих ф’ючерсів впали на 8-8,5 євро за тонну – до 219-223 евро/т.

ЧитайтеРейтинг портових зернових терміналів у 2019/2020 маркетинговому році

Зазначимо, що високі ціни на зерно стали причиною зриву вже низки великих тендерів у світі. Так, 12 січня Єгипет відмовився закупати 60 тис тонн борошномельної пшениці, оскільки ціна пропозиції стартувала з $295 за 1 тонну, а максимальна запропонована ціна сягнула $315 за 1 тонну. Вже 19 січня було зірвано тендер на 100 тис тонн пшениці і 80 тис тонн ячменю, що проводила група приватних імпортерів на Філіппінах. Покупці відмовились від його проведення через те, що ціни були запропоновані вище $300 за 1 тонну C&F. А напередодні турецького тендеру, 21 січня, Алжир через зависокі ціни закупив на тендері близько 330 тис тонн пшениці з запланованих 600 тис тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виробництво цукру у ЄС у поточному сезоні скоротиться до 15,4 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також