Новини / Технології     03 липня 2019 16:45

Туманоутворення в теплицях: бельгійський виробник томатів впроваджує новітні системи

Системи туманоутворення високого тиску забезпечують потужний ефект контролю температури і вологості в теплицях. У цьому переконався найбільший виробник томатів у Бельгії – Tomeco. Встановлене новітнє обладнання дає змогу компанії цілорічно постачати високоякісну продукцію.

Про це повідомляє HortiDaily.

Група Tomeco – це 8 бельгійських компаній, які об’єднали понад 80 га теплиць для високотехнологічного вирощування томатів. Продукцію реалізують як на внутрішньому ринку Бельгії, так і в інших європейських країнах. Культивують лише 10 сортів, проте мета групи – забезпечення постійних клієнтів високоякісною продукцією протягом усього року. Тобто стабільне виробництво є надзвичайно важливим для Tomeco.

Читайте: У Таджикистані вирощуватимуть банани на гідропоніці

Це власники господарства VW Maxburg – Джон разом зі своїм сином Мітчем. На більш ніж 10 га вони вирощують сорти томатів Coeur de Boeuf та San Marzano.

«Минулого року в жарке літо, з високими денними температурами, значна частина продукції Coeur de Boeuf була меншою, ніж нам хотілося б. Ця втрата дорогоцінних кілограмів знижує наш прибуток і не дає змоги задовольнити попит клієнтів. Крім того, і Coeur de Boeuf, і San Marzano схильні до гнилі стебла, і це також відіграє велику роль протягом літа», – розповідає Джон.

Тож фермери були змушені шукати технології, які б надійно забезпечували потрібну урожайність і якість продукції. Такими технологіями стали системи для туманоутворення високого тиску виробництва MJ-Tech (Нідерланди). Установка, підключена до кліматичної системи, самостійно піклується про вологість, розсіюючи в теплиці тонкий туман. Вища вологість поліпшує умови вирощування, і водночас туман знижує температуру в теплиці.

«Із цими системами ми маємо можливість знижувати денні температури у в жаркий період, що підвищить якість та безпеку продукту», – відзначають виробники.

Теплиця розділена на 9 відсіків, тому в установці з високим тиском також встановлено 9 насосів і 9 розеток. Для вироблення туману використовуються захоплені дощові води.

«У нас є три басейни для захоплення дощової води, – розповідає Джон. – Вони накриті плавучою кришкою, щоб запобігати утворенню водоростей. Один із басейнів ми повністю тримаємо окремо для встановлення туману».

Компанія MJ-Tech, що виготовляє системи туманоутворення, забезпечує також різні способи очищення води, зокрема і для підземних вод, і для зворотного осмосу.

«Особливо в плані вологості ми помічаємо різницю між теплицями з туманом і без туману, – наголосив Джон. – Але до цього часу нам доводилося мати справу лише з окремими теплими днями цього року, а не з тривалими періодами безперервної спеки. Цей рік буде для нас експериментальним, але ми очікуємо підвищити якість продукції найближчими роками, особливо влітку».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також