Новини    22 травня 2023 13:59

Цьогоріч “Астарта” посіяла на 20% більше цукрових буряків

У компанії пояснили, що сівбу сповільнила дощова та холодна погода, водночас умови були сприятливими для розвитку озимих культур

Підприємства агрохолдингу “Астарта” продовжують весняну посівну кампанію в усіх семи областях своєї присутності, зазначає пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У компанії пояснили, що сівбу сповільнила дощова та холодна погода, водночас умови були сприятливими для розвитку озимих культур.

“Астарта” переглянула сівозміну 2023 року. Площа під озимими культурами склала 57 тис. га, у т.ч. 43 тис. га пшениці та 14 тис. га ріпаку. Площа під кукурудзою та соняшником запланована до 19 тис. га та 28 тис. га. Посіви сої зростуть до 56 тис. га, щоб збільшити обсяги власної сировини для переробного заводу.

Сівба цукрових буряків уже завершена, їхня площа становить 39 тис. га, що на 20% більше, ніж у 2022 році, — додали в компанії.

Незмінною, на рівні 2 тис. га, залишається площа під органічними культурами.

Довідка. “Астарта” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із перероблення сої в Полтавській області.

Нагадаємо, на початку 2023 року “Астарта” збільшила продажі за всіма позиціями. Продажі пшениці у першому кварталі року зросли у 4 рази, до 40,85 тис. т, кукурудзи — до 227,2 тис. т (+14%), соняшнику — до 31,6 тис. т (+47%), ріпаку — до 3 тис. т (у 43 рази), соєвої олії —  до 10,2 тис. т (+70%), соєвого шроту — до 41,3 тис. т (+6%). Продажі молока зросли на 19% і склали за квартал 28,8 тис. т.

Водночас ціни на продукцію, що реалізується компанією, піднялися: на цукор — на 42%,  кукурудзу — 32%, ріпак — 25%, соєву олію — 7%, соєвий шрот — 23%, молоко — на 14%. При цьому соняшник подешевшав на 16%, пшениця — на 17%.

Агропромхолдинг “Астарта” завершив сезон цукроваріння 2022 року. Цукрові заводи переробили близько 2 млн т цукрових буряків, вирощених на полях агропромхолдингу та його партнерами-сільгосптоваровиробниками, і виробили з них 282 тис. т цукру.

В агропромхолдингу “Астарта” минулого року гірчицю вирощували на 280 га, валовий збір склав 327 т. Вирощену культуру компанія експортувала до Німеччини та Франції.

Раніше Landlord повідомляв, що “Астарта” долучилась до програми гуманітарної допомоги ООН.

У квітні “Астарта” знизила реалізацію основної агропродукції в кілька разів. Проте зернових – навпаки збільшилися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...